Kesin Onaylı Kredi Başvurusu İçin

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu İçin

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Yüksek kredi notuna (KKB notu veya Findeks notu) sahip kimseler kesin onaylı kredi başvurusu konusunda en şanslı olanlardır. Bankaların kuruluş amacı kredi kullandırmak olduğundan kredi çekmek isteyenler en avantajlı koşullarda kredi kullandıran bankanın peşine düşer. Nakit ihtiyacı ve benzeri gereksinimlerle herkesin krediye ihtiyaç duyduğu dönemler olmuştur. Ön onay aşaması yaşanmadan kesin onaylı bir şekilde kredi kullanmak her kredi müşterisi adayının ortak dileğidir. Kredi notu yüksek kişiler kredi ve kredi kartı ödemelerini tam olarak vaktinde yapanlardır. Bu durumdaki kişiler bir de SMS veya internet bankacılığı ile başvuru yaptığı zaman ön şartlar bakımından bir inceleme sürecine tabi olunacağı anlamına gelir. Bu, zaman kaybıdır.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu İçin

İlk başvuru yeri banka şubeleri olduğu takdirde kesin onaylı kredi başvurusu ihtimali, yüksek kredi notlu kimseler için çok yüksektir. Bunun dışında internet ve SMS ile yapılan başvurular, kredi notu ne olursa olsun zaman kaybı yaşanmasına sebebiyet verecektir. Bu bakımdan TC kimlik fotokopisi, gelir ispatlamaya yarar belge veya belgeler ile bankadan bankaya değişen dokümanlar şubeye teslim edilerek kredi işlemleri hızlandırılır. Başvuru tam ve eksiksiz yapılması gerekmekte olup, olumsuz sonuçlanan krediler, diğer kredi başvurularını da negatif etkileyecektir. Daha önceden kredi kartına sahip olunan veya maaş alınan banka varsa, kredi başvurusunun da o bankaya yapılması süreci oldukça hızlandıracaktır.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu Tavsiyeleri

Anında kredi vermek niyetindeki bankalar kesin onaylı kredi başvurusu konusunda isteklidirler. Ancak bu isteklerini kredi notu yüksek, sabit bir geliri olan veya ipotek ya da kefil gösterenlere daha çok yansıtırlar. Bunun sebebi alacaklarını teminata alma arzusudur. Söz konusu faktörler, kredinin vadesini ve faiz oranını belirlemede en öncelikli hususlardır. Hız bakımından bankalar, kapasitelerine ve teknolojiyi kullanabilme olanaklarına bağlı olarak farklı zamanlamalarla kredi başvurusuna olumlu veya olumsuz yanıt vermektedir. Söz konusu kesin onaylı kredilerin faizleri diğer kredi faizlerine göre yüksek olarak belirlenebiliyor. Aylık taksitler de kesin onaylı kredilerde daha yüksek seyretmektedir. Bu nedenle kredi alırken çift düşünmelidir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir