Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolay Kredi Veren Bankalar

Günümüzde her banka farklı farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Aslına bakılırsa hiç bir banka kolay kredi vermemektedir. Her bankanın kendine göre kredi verme şartları bulunmaktadır. Bu şartların bazıları bankalarda ortakken bazı maddeler bankalara has olanlardır. Her bankada ortak olan maddelerin yanı sıra bir de bankanın kendi koyduğu şartlarda bulunmaktadır. Bankalra ne kadar kolay kredi sağlamasa da belirli kişilere kolaylıklar sağlamaktadır.

Kredi-Notu-Olmadan-Kredi-Veren-Bankalar.png

Örneğin siz bir bankanın hali hazırda müşterisiyseniz ve bir hesaba veya kredi kartına sahipseniz bankanın size sağladığı avantajlar diğer kişiler ile kıyaslandığında daha fazladır. Aynı durum emekliler için de geçerlidir. Emekliler için de çoğu banka bir çok kolaylık sağlar bu hem finansal anlam da hem de diğer işlemler de de geçerlidir. Örneğin bankanınn emekliye sağladığı kredi miktarı, seçeneği veya ödeme şekli normal bir birey ile kıyaslandığında daha farklıdır. Her bankanın kendi müşterisine sağladığı kredi imkanları ile yenimüşteri olacak birine sağlayacağı avantajlar oldukça farklıdır. Kredi almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şartlar bankanın size sağlayacağı faiz oranı, vade oarnı ve kredi miktarıdır. Bu üçü oldukça önemlidir zira aldığınız tutarın gri ödemesini etkiler ve aynı zamanda ödemeleri gerçekleştireceğiniz süre zarfı da bu şekilde belirlenir. 

kolay-kredi-veren-banka.png

Kredi Almanın Şartları

Kredi alabilmeniz için öncelikle en önemli şart olan 18 yaşından büyük hatta 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. bu şartı sağlamıyorsanız ne yazık ki kredi başvurusu bile yapamazsınız. İkinci bir şart olarak kredi alabilmeniz için gerekli bir diğer şart ta düzenli bir gelire sahip olmanızdır. Düzenli bir gelirinizin olması hem sizin açınızdan hem de banka açısından oldukça önemlidir.

Gelirinizin olduğunu belgeler ile desteklemeniz istenmektedir bunun nedeni elbette bankanın size verdiği parayı geri alabileceğine dair kendini güvence altına almak istemesidir. Son olarak her bankada yine ortak olan bir şarttan bahsedelim. Bu şart eğer Türkiye Cumguriyeti vatandaşıysanız geçerli bir nüfus cüzdanı fotokopisi eğer Türkiyede ikamet eden bir yabancıysanız da geçerli bir pasaport fotokopisi ve oturum izni gerekmektedir.
 
Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kolay Kredi Veren Bankalar (2 Yorum)