Köydeki Evimi Nasıl Satabilirim?

Köydeki Evimi Nasıl Satabilirim?

Kent ve kasabalardaki evlere oranla daha güç satılabilen köydeki evlerin satışa sunulması oldukça basittir. Bu aşamada ise, köydeki evini satmak isteyenleri uygulaması gereken bazı faktörler bulunmaktadır.
Köydeki Evinizi Satmak İstediğinizde Yapmanız Gerekenler
İnternet Üzerinden İlan Vermek

  • Artık köydeki evinizi internet üzerinden ilan vererek çok daha kolay ve hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Örneğin, internet dünyasının en popüler alışveriş sitesi olan sahibinden.com sitesi üzerinden köydeki evinizi kolayca satışa sunabilir ve müşterilerinizin yalnızca birkaç hafta içerisinde çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Online Emlak Siteleri Üzerinden İlan Vermek

  • Köydeki evinizi dilerseniz, internet dünyasında bulunan kaliteli online emlak siteleri üzerinden de kolayca satabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise, hemen online emlak sitelerine ücretsiz olarak üye olmak ve köydeki satmak istediğiniz evinizin iç ve dış resimlerini çekerek, ilanınızı vermektir.

Köydeki Evinizi Satarken Ödemeniz Gereken Ücret

  • Köydeki evinizi satışa çıkardıktan sonra ilgili sitelere belirli bir hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca online emlak siteleri üzerinden satışı gerçekleştirilen köy evinizin komisyon bedelini de ilgili online emlak sitesine ödemeniz gerekmektedir.


Köydeki Evinizi Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?
Diğer ev tiplerine oranla daha düşük fiyat tarifelerinden satışa sunulabilen köydeki evinizi satarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Bu önemli ayrıntılar şunlardır;
Köydeki Eviniz İçin Makul Fiyat Talep Edin

  • Köydeki evinizi kısa süreler içerisinde satmak isterseniz, öncelikle makul oranda fiyat belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin, köy evleri ortalama 30 bin tl ila 50 bin tl arası değer görebilmektedir. Bu bakımdan köyde evinizi bu değerler arasında satabilirsiniz.

Köydeki Eviniz Hakkında Doğru Bilgiler Sunun

  • Köydeki evinizi satabilmeniz açısından ilgili yapı hakkında müşterilerinize doğru bilgiler sunmanız gerekmektedir. Örneğin, köydeki evinizin konumu, çevresinde neler yer alıp almadığı, evin iç ve dış özellikleri, evin kalitesi ve inşa tarihi hakkında doğru bilgiler aktarmanız gerekmektedir.

Köyde Evinizin İç Ve Dış Resimlerini İlanınıza Yükleyin

  • Köydeki evinizi daha hızlı ve kolay satabilmeniz açısından ilgili yapının iç ve dış resimlerini de ilanınızda paylaşmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu sayede köydeki evinizi satın almak isteyenler, ilk olarak yapının iç ve dış resimlerini incelemektedirler.

Pazarlık Yapın

  • Köydeki evinizin değerini ne kadar düşük gösterirseniz gösterin, evinizi ciddi olarak satın almak isteyen müşterileriniz ile pazarlık yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu sayede müşterilerinizin sizlere güven duymasını da sağlamış olmaktasınız.

Köy Evlerin Satışı Neden Güç Olabilimektedir?

  • Diğer ev türlerine oranla biraz daha gecikmeli olarak müşteri bulabilen köy evleri, özellikle ulaşım sorunu olması, iş alanlarının çok kısıtlı olması nedeniyle, oldukça güç satılabilmektedir.
  • Bu bakımdan köy evleri, genellikle köy hayatı severler tarafından tercih edilmektedir.
  • Dolaysıyla sizler de köyünüzdeki evinizi satışa sunmak ve daha hızlı bir şekilde satılmasını isterseniz, yukarıdaki bilgilerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir