Kredi Kartı Borcu İçin Kredi Başvuruları Başladı

/ 10 Ocak 2019 / 226 views / yorumsuz
Kredi Kartı Borcu İçin Kredi Başvuruları Başladı

Kredi Kartı Borcu İçin Kredi Başvuruları Başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği Birleştiren İhtiyaç Kredisi, bireysel müşterilerin ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunuyor.

Elden Nakit Ödeme Yapılmayacak

31 Aralık 2018 tarihi ve öncesinde nakit avans kullanımı ya da kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme zorluğu yaşayan veya gecikmede olan kişiler, borç ekstrelerini bankaya götürerek kredi başvurusu yapabiliyor. Kredi kartı borç ödeme kredi başvuru yapan kişilere nakit ödeme yapılmadan doğrudan borçlu olduğu karta ödeme yapılacak. Ayrıca Ziraat Bankası tarafından açıklanan bilgiye göre borcu ödenen kredi kartı iptal edilecek.

Ziraat Bankası Birleştiren Kredi Detayları

Ziraat Bankası ekonomiye destek verme vizyonu doğrultusunda, ekonominin temel direği olan bireylerin kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanması durumunda; ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlattığını duyurdu. Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile mevcut Ziraat Bankası müşterilerine ve yeni bireysel müşterilere tüm bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunuluyor.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile; gerek Ziraat Bankası müşterileri, gerekse diğer tüm banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanıyor. Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile; 24 aya kadar aylık yüzde 1,10, 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faiz oranı ile kredi kullanma fırsatı sunuyor.

Borcu Ödenen Kredi Kartları İptal Edilecek

Birleştiren İhtiyaç Kredisi, 2019 yılı öncesinde kredi kartı ile yapılan tüm harcama ve nakit avansları kapsıyor. Ziraat Bankası’na götürülecek kredi kartı borç ekstreleri ile kredi başvurusunda bulunulabiliyor. Ziraat Bankası ilgili bankalar ile irtibat sağlayarak kredi kartınızın tüm borçlarını ödeyecek. Ancak bu krediden yararlanmak için önemli bir şart bulunuyor. Birleştiren İhtiyaç Kredisinden faydalanmak isteyen müşterilerin, kredi kapsamında borcu ödenen kredi kartını iptal ettirmesi gerekiyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları tüm Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile yapılabiliyor. 10 bin TL tutarlı, 24 ay vadeli kredinin aylık faiz oranı %1,10 olurken, %0,05 kredi tahsis ücreti dahil Birleştiren İhtiyaç Kredisinin yıllık maliyet oranı % 17,6670 oluyor.

İşte birkaç kredi ve taksit hesaplaması;

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.