Kredi Kartı Borcu Olanlara MÜJDE !!!

Kredi Kartı Borcunu ödemekte güçlük çeken, ödemelerindeki gecikmeler nedeni ile gecikmeye düşen, yüksek tutarlı gecikme faizleri nedeni ile de zor durumda kalan pek çok vatandaşımız var.. Bu durumun farkında olan yetkililerden kredi kartı borcu olan vatandaşlarımıza önemli bir müjde geldi…

.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi kartları konusunda, “Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz.” dedi.
.
Hem tüketici kredileri hem de kredi kartları tarafında çalışma yaptıklarını belirten Akben, konunun Finansal İstikrar Komitesi’nde de (FİK) tartışıldığını ve bu konuda çalışma yapılması kararı alındığını söyledi.
.
Her iki konuda da ödemelerin esnetilebilmesi çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Akben, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlarla birlikte çalışıyoruz. Detaylı çalışma en kısa sürede tamamlanacak.” diye konuştu. Akben, çalışmaları bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini, ilgili tüm tarafların görüşü alınarak konuyu neticelendireceklerini bildirdi.
.

KREDİ KARTI BORÇLARI YAPILANDIRILACAK

.
BDDK Başkanı Akben, kredi kartları konusunda da, “Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz.” dedi. .

Kaynak: AHaber & Banka-Kredileri.Com

Gelen Aramalar: eski kredi kartı borclarına af geldimiEtiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kredi Kartı Borcu Olanlara MÜJDE !!! (5 Yorum)

  1. Merhaba Filar Bayri;

    Avukatlık olan kredinizi kapatmak için mi kredi kullanmak istiyorsunuz? İsteğinizi açıkça yazabilirseniz size yardımcı olacak önerilerde bulunmaya çalışacağız.

  2. Merhaba Rıdvan Turna;

    Şu anda kredi kartı borcunuzun olduğu bankaya başvurarak kredi kartı borçlarınızı yeniden yapılandırabiliyorsunuz.