Kredi Kartı Ödemesi Hesabımdan Çekilir Mi?

Banka müşterilerinin vadeli veya vadesiz mevduat hesapları varsa ya da maaş hesapları bulunuyorsa bankanın yetkilisi ile konuşup faturalarını otomatik ödeme sistemine geçirerek ödeyebilirler. Otomatik ödeme bankanın müşterilerine sunmuş olduğu bir kolaylıktır. Banka müşterisi bankaya, hesabım üzerinden aylık fatura borçlarımı alın talimatı vermesi sonucunda banka müşterisinin maaşının yatmasıyla ya da müşterinin hesabına para yatırmasıyla zamanı geldiğinde faturaları otomatik olarak ödemesi olayıdır. Böylelikle müşteri hem faturaların ve borçların son ödeme günü geçip geçmediği ile ilgili stres yaşamaz hem de geçen faturalarına faiz ödemez. 

kredi-karti-odemesi.jpg

Kredi kartı borçları hesaptan çekilir mi sorusu ise en çok merak edilen sorular arasında yerini almakta. Evet, kredi kartı borçları da otomatik ödeme talimatıyla ödenebilir. Bankalar genel anlamıyla kredi kartı borçlarını müşterilerine sormadan otomatik ödeme yapmazlar şayet kredi kartı alırken sözleşmede böyle bir maddenin olması bankanın otomatik ödeme yapmasına neden olabilir. Baka ile müşteri iki kredi kartı borcu üzerinden iki şekilde anlaşabilir. Müşteri dilerse banka ile kredi kartı borcunun asgarisini otomatik ödeme yolu ile ödenmesini isteyebilir dilerse kredi borcunun tamamının ödenmesini bankadan talep edebilir. Ama şunu belirtmekte fayda var ki banka siz talimat vermeden böyle bir ödemeyi asla yapmaz. Kredi kartı borcunuzun otomatik ödeme ile ödenmesinin şartlarını banka yetkilisi ile konuşarak detaylandırabilirsiniz. Dilerseniz son ödeme günün beklemeden hesabınızda para varsa ödenmesini talep edebilirsiniz isterseniz son ödeme günün beklemelerini söyleyebilirsiniz. İnsiyatif tamamen sizi elinizde.

kredi-karti-kredi-karti-aidati-geri-alm.jpg

Kredi kartı borçlarınızı, faturalarınızı ödeme ile uğraşmak yerine otomatik ödeme talimatı vererek bunun çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Sadece vadeli vadesiz ya da maaş üzerinizden değil emekli olup emekli maaşınız üzerinden de otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bunun için bir kriter yok hesabınızda paranızın olması otomatik ödeme talimati vermeniz için yeterli olacaktır. Hatta otomatik ödeme talimatı vermek kişinin kredi notunu yükselten eylemler arasında olduğundan ileride çekeceğiniz kredi için adınıza olumlu görüş sunmaktadır. Bunun için otomatik ödeme talimatı vermek için çalıştığınız bankanın yetkilisiyle görüşüp detaylı bilgi alabilir ve otomatik ödeme sistemini başlatabilirsiniz. 
Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın