Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Kredi ne kadar zamanda yükselir, buna bakmadan evvel kredi notunun ne demek olduğuna bakalım. Bankalar ile aranızdaki tüm faaliyetlerin takip edilerek puanlandırılması, kredi notunuzu ortaya çıkarır. Yani tüm bankacılık işlemleriniz takip ve kontrol edilir. Böylece herhangi bir kredi başvurusu yapacağınız zaman, bu değerlendirmeler göz önünde bulundurulur. Kredi başvurularınızın olumlu sonuçlanabilmesi için kredi notunuzun en az 1500 ve üzeri olması gerekir.
Kredi notları 1500 ile 1900 arasındadır. En yüksek sayıya ne kadar yakın bir puanınız varsa, o kadar iyidir. Böylece krediniz hemen çıkabilir. Kredi puanınız düştükçe, kredinizin çıkma ihtimali de zayıflar. Özellikle 1500 altı için durum çok da parlak değildir.
Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilirsiniz?
Kredi ne kadar zamanda yükselir bu konu hakkında bilgi vermek için, kredi puanının nasıl yükselebileceğini de bilmek gerekir. kredi puanınızın düşük olmasının nedenleri önemlidir. Eğer bir borcunuz varsa ve bu nedenden dolayı kredi puanınız düşükse borçlarınızı kapatmalısınız. Bu kredi borcunun ödemelerinin düzensiz olması muhtemeldir. Bu nedenle ödemelerinizi düzene koymanız gerektiğini unutmayın. Ödemelerinizi düzenli yaparsanız ve borcunuzu kapatırsanız kredi puanınız bu bakımdan kendini yeniler. Bu sizin ne kadar zamanda bu işlemi yapacağınıza bağlıdır.
kredi notu yükseltme teknikleri
Eğer bir kredi kartınız yok ise, kendinize bir kredi kartı hesabı açabilirsiniz. Bu hesabın kullanımı önemlidir. limit çok önemli değildir. Önemli olan harcamalarınızı düzenli bir şekilde ödeyebilmektir. Asgari ödemelerden ziyade, ödenmesi gereken tüm rakamları düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Düzenli ödemeler sayesinde puanınız yükselecektir.
Ödemelerinizi tek bir bankamatik kartı üzerinden yapabilirsiniz. ayrıca maaşınızın da belli bir hesaba yatması, bazı otomatik ödemelerinizin olması avantaj olacaktır. bu imkanınız varsa yapabilirsiniz. bu konuda istikrarlı olun ve bankalar ile çalışmaktan çekinmeyin. Bankalar ile ne kadar olumlu çalışma geçmişiniz olursa, puanınız da o kadar yükselir.
Bu süreç biraz zaman alacaktır elbette. Altı aylık bir zaman dilimi içerisinde bu işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aslında bu konuda hızlı olmak size bağlı bir şeydir. Eğer bankalar ile daha önce çalışmadıysanız yeni kredi kartı başvuruları yapabilirsiniz. Olan kartlarınızın limitlerini arttırma talebinde bulunmanız gerekecektir.
Kredi Notu Yükselme Zamanı Nasıl?
Kredi notu ne kadar zamanda yükselir derseniz yukarıda saydığımız işlemlerin hepsini düzenli olarak yapabilirseniz altı ay içinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Eğer bu konuda yavaş davranırsanız bu süreç elbette bir seneye yayılabilir. Bizden tavsiye bir an evvel bu basit işlemleri yaşam şekliniz haline getirmeniz. Sonuçta ne zaman içinde krediye ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz. Bu nedenle her zaman kredi çekmek konusunda hazırlıklı olmalı ve düzenli işlem yapmalısınız. Böylece kredi çekmek konusunda hesaplarınız ve puanının basit işlemler ile hazır durumda olur. Kredi çekme şansınızın yüksek olması sayesinde, zor zamanlarınızda sorun yaşamazsınız.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Mustafa Kulaksız

Mustafa Kulaksız 2 çocuk sahibi ve mutlu bir ailesi vardır, yazarlık hayatına ise hobi olarak başlamışken bi anda herşey değişti ve tüm işi yazarlık oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir