Ekonomi & Finans

Kredilerde Faiz İndirimi Başladı

Merkez Bankası’nın atmış olduğu adımın ardından bankalardan da faiz indirimi sinyalleri gelmeye başladı. İlk olarak İş Bankası‘ndan gelen haberle 10.000 TL ve üzerindeki kredi tutarlarında aylık kredi faizlerinin % 1,32 ‘ye indirildiği duyuruldu, ardından da diğer bankalar faiz oranlarını yavaş yavaş aşağı çekmeye başladı. İhtiyaç Kredileri‘nde aylık % 1,70 ‘lere kadar tırmanan faiz oranları ise bazı kredi kampanyalarında % 1,25 ‘lere kadar düştü…

.

Örnek olarak Denizbank Hoşgeldin Kredisi Kapsamında Denizbank’tan ilk defa kredi kullanacaklara ayda % 1,29 ‘dan başlayan faiz oranları ile kredi kullandırmaya devam ediyor. Yine Halkbank da 78. Yıla Özel Halk Günü Kredisi Kampanyası ile ayda yüzde 1,25  ‘ten başlayan faiz oranları ile kredi kullandırıyor. Şu an kullanımda olan Vakıfbank Bahar Kredisi‘nde aylık kredi faiz oranları % 1,27 ‘den başlarken Garanti Bankası’nın Bahar Kredisi faiz oranları ise % 1,43 ‘ten başlıyor.

.

Bankaların İhtiyaç Kredileri‘nde faiz oranlarını geri çekmeye başlaması kredi kullanımlarını da artıracağa benziyor. Çünkü daha az maliyetle borçlanabilecek olan vatandaşlarımız daha kolay ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Bu durumda tüm ziyaretçilerimize faiz indirimi rüzgarına kapılıp hesapsız kredi kullanımı uyarısı yapıp atalarımızın “Ayağını yorganına göre uzat” sözü ile yazımıza son veriyoruz. Lütfen aylık gelirinize göre zorlanmadan taksitlerini ödeyebileceğiniz tutarda kredi kullanınız.


İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir