Kripto Para Birimi Binance Hakkında Merak Edilenler

/ 23 Şubat 2018 / 33 views / yorumsuz
Kripto Para Birimi Binance Hakkında Merak Edilenler

Binance Şanghay’da kurulan, merkezi ise şu an Hong Kong’da bulunan bir Çinli şirkettir. Binance şu anda dünyanın en büyük kripto para ticaretinin yapıldığı yer olarak biliniyor. Ortalama 24 saatlik dönemde yapılan para ticaretinin 6 milyar doların üzerinde olduğu tespit edildi. Altı ay önce piyasaya çıktığından beri Binance hızlı bir oranda büyüdü. Binance aynı zamanda Binance borsasında işlem gören ve kullanılan bir kripto para biriminin (BNB) ismidir. BNB, piyasa değeri ile dünyanın en büyük 30 kripto para birimi arasındadır.

Binance’nin bu yükselişinin sebebi nedir?

Hızlı olması

Binance saniyede 1,4 milyon işlem yapabilir. Bu, ticaret platformunu piyasadaki en hızlı satış hızıdır. Bu nedenle birçok kripto yatırımcısı işlem hızı nedeniyle Binance’ye akın etti.

Likidite

Likidite, varlığın döviz etrafında hareket ettiği miktar ve sıklıktır. Rekabetçi bir fiyata bir sipariş almak için, sipariş defterinde çok fazla etkinlik olması gerekir. Sessiz bir orderbook’la yapılacak bir alışveriş para kazanmak için iyi bir yer değildir. Bununla birlikte, Binance, dünyanın en işlek orderbook’una sahip ve işlemler için güvenli ve rekabetçi bir pazar haline işlem görmektedir.

Mobil Uygulama

Binance, bilinçli yatırım kararları vermeniz için gereken çizelgeleri, grafikleri ve diğer bilgilerle arayüz oluşturarak harika bir iş çıkardı. Kullanıcı arayüzü iOS ve Android için bir mobil uygulama olarak da mevcuttur. Binance’ın hızla büyümesine katkıda bulunan bir başka faktör sekiz farklı dilde hizmet vermesidir. Uygulama İngilizce, Çince, Japonca, Korece, Rusça, İspanyolca, Fransızca ve Almanca dillerini de destekliyor.

Düşük ücretlerle işlem

Binance’ın başarısının son anahtarı, verdiği rekabetçi ticaret ücretleriyle ilişkilidir. Hesabınıza para yatırma işlemi tamamen ücretsizdir; yaptığınız işlemlerden de sadece % 0.1’lik basit bir işlem ücreti tahsil edilir . İşlem ücreti, her işlem yaptığınızda% 0,1 kaybedeceğinizden dolayı, işlem yaptığınız sıklığı sınırlamak isteyeceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte bir dakika içinde Binance’ın bu işlem ücretlerini azaltmayı mümkün kıldığını göreceksiniz. Binance’ın işlemlerini ne kadar kolaylaştırdığını düşünürseniz, açıkça karlı bir iş modeli olabilir.

BNB’yi Nereden Alabilirisiniz?

BNB’yi yalnızca Binance değişimi ve EtherDelta aracılığıyla satın alabilirsiniz

Binance yükselişi devam ediyor

Bununla birlikte, gelecekte, BNB’nin değeri bir varlık olarak büyümesi bekleniyor. İlk yatırımcılar BNB’den şimdiye kadar çok büyük bir getiri elde ettiler. BNB 800 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olmasıyla birlikte geçtiğimiz hafta 8 dolar üzerinde işlem gördü. Geçen haftadan bu haftaya piyasa değeri 1 milyar dolara yaklaşırken BNB’nin fiyatı 10 doların üzerine çıktı.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.