Maçın Bitiş Düdüğüyle Taraftarlar Şehri Karıştırdı

/ 16 Mayıs 2018 / 52 views / yorumsuz
Maçın Bitiş Düdüğüyle Taraftarlar Şehri Karıştırdı
Spor Toto 1.Lig Play-Off müsabakalarının rövanş maçlarından birisi olan Boluspor-Gazişehir Gaziantep’te Boluspor taraftarlarının yaptığı taşkınlık akşama damgasını vurdu. Bolu Atatürk Stadyumunda oynanan ve Gazişehir Gaziantep’in 3-1’lik skor ile maçtan galip ayrılmasıyla Boluspor taraftarları adeta çılgına döndü. Saha içinde taşkınlık çıkaran taraftarlar sahaya yabancı maddeler atmaya başladı. Çevik kuvvet eşliğinde sahadan ayrılmak zorunda kalan oyuncular ve hakem heyeti zor anlar yaşadı. Olayları sakinleştirmeye çalışan ve taraftarlardan durmalarını rica eden Boluspor Başkanı Necip Çarıkçının tüm uğraşlarına rağmen olaylar durulmadı.

Misafir takım yarım saat sahadan ayrılamadı

Rövaş maçında karşı karşıya gelen Boluspor-Gazişehir Gaziantep maçının 1-3 skorla bitmesinin ardından Boluspor taraftarları bu skora tepki gösterdi. Saha yabancı maddeler atmaya başlayan taraftarlara anons yapıldı fakat taşkınlığa devam eden taraftarlara polis müdahale etmek zorunda kaldı. Stadın koltuklarından bazılarını ateşe veren taraftarlara polis biber gazı ile müdahale etti. Maçın galibi olan Gazişehir Gaziantep takımı ve heyeti ise sahanın ortasında çevik kuvvet ekiplerinin korumasıyla yarım saat olayların yatışmasını bekledi. Olayların azalmasıyla birlikte takımlar çevik kuvvet ekiplerinin yardımıyla soyunma odalarına gittiler. Bu sırada sahada olaylar tekrar artmaya başladı. Gazişehir Gaziantep’in galibiyet fotoğrafları çekmesinin gören bazı taraftar grupları bu olaya tepki gösterdi. Misafir takıma yönelik yabancı madde atmaya başlayan taraftarlar polisin müdahalesi ile durduruldu.

Olaylar saha dışına taştı

Boluspor taraftarlarının öfkesi stadın dışında da devam etti. Spor Toto 1.Lig Play-Off yarı final mücadelesinde Gazişehir Gaziantep’e yenilmesiyle başlayan olaylar stadın dışında da polis ile taraftarlar arasında devam etti. Stadı zor terk eden taraftarlar stat dışında yaptıkları taşkınlığa polis biber gazı ile müdahale etti. Olaylarda 2 polis memur ve 10 taraftar yaralandı. Yaralarılar ambulanslarla çevre hastanelere götürüldü. Stadı içerisinde bulunan misafir takım polis kontrolü eşliğinde stattan ayrılırken olaylar ancak 1,5 saat sonra bitebildi.

Finalin adı belli oldu

Gazişehir Gaziantep’in Boluspor’u mağlup etmesiyle birlikte BB Erzurumspor’a finalde rakip oldu. Kıran kırana geçecek olan maçın finale yakışır bir futbolla sonuçlanacağı tahmin ediliyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.