Mardin Artuklu Üniversitesi'nden Akademik Kadro İlanı

/ 13 Mart 2018 / 53 views / yorumsuz
Mardin Artuklu Üniversitesi'nden Akademik Kadro İlanı

Mardin’de bulunan Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanun nezdinde Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği maddeleri gereğince öğretim üyesi alınacağını duyurdu.
Başvuracak kişilerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerektiği, müracaatların şahsen veya posta yoluyla yapılabileceği ilanda yer aldı. Devlet Personel Başkanlığı’nda yer verilen ilanda İlahiyat Bilimleri ve Edebiyat fakülteleri ile Sağlık Yüksekokulu’na alım yapılacağı açıklandı.

İhtiyaç duyulan kadrolar

Verilen ilanda bir adet doçent ve dört adet yardımcı doçent olmak üzere toplamda 5 adet akademik kadro alımı yapılacağı belirtildi. İlanda, İlahiyat Bilimleri fakültesi Temel İslam Bilimleri bölümü İslam Hukuku anabilim dalı için 1. derece 1 adet doçent, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü Ebelik alanında bir adet 3. derece ve bir adet 4. derece yardımcı doçent, aynı şekilde yine Sağlık Yüksekokulu için Beslenme ve Diyetetik bölümü Beslenme ve Diyetetik alanında 1. derece 1 adet yardımcı doçent, Edebiyat fakültesi Arkeoloji bölümü Klasik Arkeoloji anabilim dalına 3. derece 1 adet yardımcı doçent alınacağı açıklandı.

Kadroların açıklamaları

İlahiyat Bilimleri Fakültesi Temel İslam Bilimleri bölümü için doçentliğini Temel İslam Bilimleri alanında alan, Şafii Mezhebi üzerine çalışma yapmış adayların istendiği belirtildi.
Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü için alımı gerçekleştirilecek yardımcı doçentliklerden 3. derece alımında Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği anabilim dalı üstünde doktora yapılmış olması, 4. derece alımında ise Ebelik anabilim dalı üstünde doktora yapılmış olması gerektiği bildirildi. Beslenme ve Diyetetik alanı için aranan yardımcı doçentlik pozisyonu için ise Gıda Mühendisliği alanı üzerinde doktora yapılmış olması ve baharatlar konusunda çalışmalar yapılmış olması gerektiği açıklandı.
Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümü Klasik Arkeoloji anabilim dalına alınacak yardımcı doçentlik kadrosu için aranan özelliğin de Roma Kolonileri üstünde çalışmalarının olması olarak belirtildi.
17 Mayıs 2007 tarihinde 5662 sayılı kanun ile kurulan ve Mardin’de bulunan üniversite, ilk olarak 2007-2008 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı yaparak 1104 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.