Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Var oluşlarının bir gereği olarak  kadınlar her zaman güzellikler için çok  fazla zaman  harcamaktadırlar. Bu kadınların vazgeçilmezidir. Bakımına dikkat edilen  cilt  ve saçlar için pek çok bakım kürkleri uygulanmaktadır. En çok dikkat edilen ve kusursuz olması istenilen cild görünümüdür.Kimi kadınlar bu bakımlarını bolca bakım merkezlerinde vakit harcayarak gerçeleştirir iken, kimileri ise  yoğun hayatlarından geriye kalan vakitlerinde doğal kürler  ile sağlamaya çalışmaktadır. Her ne kadar bakım merkezlerinin uygulamaları hızlı ve kesin çözümlü  olsa da uzun zamanlı cilde yan etkileri olmaktadır. Bu yüzden güvenilir ve bütçeye makul gelebilecek yöntem evde hazırlanan doğal bakım kürleridir.
Yüzleri kadınlar için çok önemlidir. Çünkü hemkenilerini iyihissetmek hem de  ilk izlenim onların üzerine yoğunlaşmaktdır. Bu yüzdendir ki kadınlarda kusursuz bi yüzleri olsun isterler. İşte maya maskesi kadınların  bu isteklerini karşılayabilecek bir doğal yöntemli güzellik  kürüdür. Maya maskesi  bütün ciltlere uygulanabilen oldukça uygun fitalı bir maskedir. Cilde nem sağlarken yağ dengesini  de korumaktadır. Uygulaması ve yapımı oldukça asit olan bu maske  yağlı ve kuru ciltlere farklı formüllerle uygulanmkatadır.
Eğer cildiniz kuru ise : Bir  adet yaş maya, bir adet yumurta   ve bir kapsül E vitaminini karıştırarak.
Eğer cildiniz yağlı ise: iki tatlı kaşığı yaş maya ve ilki tatlı kaşığı limon suyu ile hazırlayabilirsiniz.
Yüz için maya s cildde bekleme süresi 15-20 dakikadır. Sadece yüze uygulanmayan bu maske saça uygulandığında yaklaşık bir saat kadar saçda bekletilmelidir. Beklem sonrasında durulama işlemini ılık suyla eğer gözenekleriniz büyükse soğuk su ile durulamanız tavsiye edilmektedir. Durulama işlemi sonrasında cilde uygun bir nemlendirici iile cild desteklenmelidir. Maya maskesinin uygulama sıklığı : 20-30 yaş için haftada bir, 30-40 yaş için haftada iki defa olarak uygulanabilir. Uygulamaya geçilmeden önce eğer cildinizin alerjik bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğini bilmiyorsanız maskesi uygulamadan önce elinize sürerek 20 dakika bekletin. Eğer herhengi bi yanma, kızarıklık ve tahriş meydana gelmezse yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cild sağlığınız için kullanım sıklığı sınırı dışına çıkmamanız önerilmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir