Mesut Özil Almanya Milli Takımını Bıraktı

/ 11 Temmuz 2018 / 22 views / yorumsuz
Mesut Özil Almanya Milli Takımını Bıraktı

Almanya milli takımının da ilk on birinde forma giyen aslen Zonguldaklı olan Mesut Özil geçenlerde devlet başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çekinmişti. Almanya ile Türkiye arasındaki siyasi çekişmeler nedeniyle bu fotoğraf Alman basınında adeta soğuk duş etkisi yaratmış ve Mesut Özil hakkında flaş bir karar alınmıştı. Söz konusu karar milli takımdan çıkarılması ve Almanya milli takımına bir daha ki turnuvada çağrılmaması oldu. Bunun üzerine Mesut Özil de Almanya’dan ayrılma kararı alarak ilk uçakla takımının bulunduğu İngiltere’ye yolculuğa çıkmıştı. Arsenal takımında forma giyen tecrübeli futbolcunun bu flaş karar sonrasında bir daha ki turnuvada Türkiye formasıyla dünya kupasına katılıp katılmayacağı merak edilenler arasında geliyor.

İddiayı Ortaya Sky Sports Atmıştı

Söz konusu bu flaş haberi Sky Sports muhabirlerinden Marc Behrenbeck ortaya atmıştı. Devlet başkanı Erdoğan ile Türk asıllı Almanya milli takım orta saha oyuncusunun fotoğraf paylaşımının Mesut Özil ile Almanya yönetimi arasında ayrılık rüzgarları estirdiği yönünde iddialar ortaya atmış ve bu iddialar da Özil’in menajeri tarafından doğrulanmıştı. Buna göre Almanya takımında bir daha forma giymeyi kendisi de düşünmeyen Mesut Özil kendisi hakkında bu şekilde bir karar verilmesinin de doğru olmadığını ve kendisinin performansına göre değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Alman Disiplini de Duygularına Yenik

Dünyanın en çalışkan milleti olarak tanınan ve hiçbir kişinin ırk, dil, din, inanç ve kanaat konusunda ayrım yapmadan bünyesinde topladığını “iddia” eden Almanya hükümetinin futboldaki performansı için değil tamamen siyasi bir olaya dönüştürerek yıldız futbolcusunu kadro dışı bırakması Alman disiplininin de duygularına yenik düştüğünü ve mantıkla hareket etmek yerine duygularıyla hareket ettiğini bir kere daha gösterdi.
Bu gelişme sonrasında yıldız futbolcunun ilerleyen günlerde Türk milli takımında ay yıldızlı formayla 2020 turnuvasında ter döküp dökmeyeceği şimdilik merak edilenler arasında gelmektedir. Ayrıca özüne bağlı bir vatandaş olarak topraklarından kopmayan Özil her yaz memleketi Zonguldak’ta eşsiz doğa manzarasıyla tatil yapmaya geliyor ve Türkiye’yi asla yabana atamayacağını her fırsatta dile getiriyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.