Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı Geldi;İstanbul Dikkat!

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı Geldi;İstanbul Dikkat!

Havalar son günlerde çok bunaltıcı ve oldukça yüksek sıcaklıklarda seyrediyor. Yurdun her yanında insanlar sıcaklardan şikayet etmeye çoktan başladılar bile fakat Meteoroloji uyardı. İstanbul’da saatler içerisinde, yer yer çok bulutlu veya parçalı bulutlu, kısa süreli ve bazı bölgelere yağacağı için yerel olmak üzere, gök gürültülü sağanak ve aralıklı sağanak yağışlı  bir gün bekleniyor.
İnsanlar günlerdir hava sıcaklarının çok yüksek olmasından şikayet ediyor. Sıcaklıklar için yapılan hiçbir çare çözüm olmazken, fırsatı olanlar kendilerini sıcaktan kurtarmak için serin sulara atıyor. Fırsatı olmayan ve çalışmak zorunda olan insanlar ise, havaların biraz serinlemesini istiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son değerlendirmeler yapıldı. Ülkemizin kuzey taraflarında yer yer çok ve parçalı bulutlu olacak olan Çanakkale, İstanbul, Sakarya, Bursa, Kocael, Düzce, Kütahya, Trabzon, Tekirdağ, Yalova, Eskişehir, Rize ve Trabzon illeri çevresiyle birlikte Artvin’in kenar, Balıkesir’in ise kuzey taraflarında belli yerlerde olmak üzere, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı, diğer yerlerin ise bu yağışlardan etkilenmeyip gayet az bulutlu ve açık olacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından elde edilen ve onlardan alınan tahminlere göre, hava sıcaklı kuzeydoğu bölgelerinde 2-5 derece artacak, diğer bölgeler de ise çok önemli bir değişiklik meydana gelmeyecek. Rüzgarın ise, genelde kuzey bölgelerden, Akdeniz’in kıyıları ile güneydoğu bölgelerine, güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara da orta kuvvetler de eserek insanları biraz da olsa serinleteceği tahmin ediliyor. Bazı şehirlerde oluşması beklenen hava durumları ile gün içerisindeki en yüksek sıcaklık seviyesi ise şu şekilde;
Ankara : Zaman zaman çok ve parçalı bulutlu olacak ama genelde bulutlar az olacak ve gökyüzü açık olacak. Akşam saatleriyle birlikte kuzeybatı bölgeleri bazı yerlerde gök gürültülü ve sağanak olmak üzere yağış alacak. En yüksek sıcaklık : 34 derece.
İstanbul : Yer yer çok ya da parçalı bulutlu olacak, kısa süreli ve bazı yerler başta olmak üzere gök gürültülü ve sağanak yağışlı olacak. En yüksek sıcaklık : 31 derece.
İzmir : Bulutlar çok az ve gökyüzü açık olacak. En yüksek sıcaklık 33 derece.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir