Microsoft Bitcoin'e Yeniden Destek Veriyor

/ 7 Şubat 2018 / 51 views / yorumsuz
Microsoft Bitcoin'e Yeniden Destek Veriyor

Şifreli Yazı içeren Sanal Para Birimi Bitcoin’e, 2016 senesinde desteğini çektiğini açıklayan Microsoft, yeni sene ile birlikte iki senenin ardından yeniden destek vereceğini resmen açıkladı.

Dünya Teknoloji Devinden Destek Geldi

Şifreli Yazı içeren Sanal Para Birimine ilk defa 2014 senesinde yapılacak ödemelerin Bitcoin üstünden olmasını kabul etmek ile başlayan Microsoft desteği, takvimler 2016 senesini gösterdiğinde sonlanmıştı. Desteğin bittiği de Microsoft üstünden resmen duyurulmuştu. Amerika Birleşik Devletleri merkezinde bulunan teknoloji devinin almış olduğu bu karar sonrası sebep olarak da sanal para biriminde meydana gelen ani hem inişlerin hem de çıkışların yaşanması olarak açıklanmıştı. Dünya teknoloji devi tarafından yapılan açıklama ile Şifreli Yazı içeren Sanal Para Birimine verilecek desteğin yeniden başlatıldığı da resmi olarak duyurulmuş oldu.

Tüm Ödemeler Bitcoin İle Yapılabilecek

Microsoft tarafından alınan bu karar doğrultusunda hem Windows hem de Xbox alış veriş merkezlerinde bulunan hem oyunların hem filmlerin hem de tüm uygulamaların alış verişi sırasında sanal para birimi ile ödeme kabul ediliyor. Sadece Microsoft bünyesinde bulunan ve fiziki alış veriş yapılan, gerek tekstil içerikli giysi satışının yapıldığı gerekse de aksesuar satılan dükkânlarda bu sanal para birimi ile alış veriş yapmak mümkün görülmüyor. Buralardaki kararda bir değişikliğe gidilmiyor.

Microsoft İki Sene Sonra Yeniden

Microsoft bünyesinde bulunan ve sanal alış veriş yapılan internet siteleri üstünden yapılacak tüm alış verişleri kapsayan işlemlerin sonunda sepetteki ürünlerin bedelinin sanal para birimi ile yapılması kararına iki sene aradan sonra yeniden dönülüyor. Müşterilerden gelen yoğun talebe daha fazla seyirci kalamayan Microsoft yönetimi, iki senenin ardından ödemelerin yeniden Bitcoin ile yapılmasına onay vermiş görülüyor. Sanal alış veriş dükkânlarındaki yapılacak hem Windows hem de Xbox alış veriş merkezlerinde bulunan hem oyunların hem filmlerin hem de tüm uygulamaların ödemelerinin Şifreli Yazı içeren Sanal Para Birimi Bitcoin ile yapılabilmesine imkân veren uygulamanın başladığı da Microsoft resmi internet sitesinden duyuruldu.
Microsoft yetkililerinin yaptığı uzun değerlendirmeler ile alınan uzman görüşleri doğrultusunda 2016 senesinde Şifreli Yazı içeren Sanal Para Birimi Bitcoin ile ilgilerini ve desteklerini keme kararı almışlardı. Bu sanal dünya para biriminin çok oynak olan yapısının bir gereği olarak alındığı söylenen karar sonrası iki senedir ödemelerin Şifreli Yazı içeren Sanal Para Birimi Bitcoin ile yapılamaması söz konusuydu. Müşterilerden gelen yoğun talebe daha fazla seyirci kalamayan Microsoft yönetimi, iki senenin ardından ödemelerin yeniden Bitcoin ile yapılmasına onay verdi.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.