Milli Eğitimden Müjde; Her Öğrenci İstediği Okula Yerleşecek

/ 1 Ağustos 2018 / 52 views / yorumsuz
Milli Eğitimden Müjde; Her Öğrenci İstediği Okula Yerleşecek

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri liselere yerleşme döneminde olan öğrencileri mutlu edecek bir açıklama yaparak “Her öğrenci istediği okula yerleşecek” dedi. Yetkili tarafından yapılan açıklamada; “Hiçbir öğrencimizi üzmeyeceğiz. Anadolu lisesi isteyen öğrenci, mutlaka Anadolu lisesine yerleşecek. Kontenjanlar artırılacak. Gerekirse ikili eğitime geçilecek” dendi.
Bu günlerde sekizinci sınıftan mezun olarak yeni yılda liselere kayıt yaptıracak öğrencileri heyecan sardı. LGS sınas sonuçlarının açıklanmasının ardından, liselere geçiş sisteminde binlerce öğrencinin hiçbir yere yerleşmemesi sonrası Milli Eğitim Bakanlığı’dan beklenen açıklama geldi. Bakanlık açıklamasında, “Hiçbir öğrencimizi üzmeyeceğiz. Anadolu lisesine gitmek isteyen öğrenci gidecek, kontenjanlar artırılacak” dedi.

Her Öğrenci İstediği Okula Yerleşecek

Bakanlık yetkilisi, önümüzdeki dönemde öğrencilerin dört tercih hakkı daha olduğuna işaret ederek, “Bu tercihler çok dikkatli ve doğru yapılmalı. Özellikle rehberlik öğretmenlerinden destek alınması gerekiyor. Bu dört tercih döneminde de öğrenci istediği bir lise türüne yerleşemezse, Anadolu lisesini isteyen öğrenci yerleşemezse, Anadolu lisesi kontenjanları artırılacak. Gerekirse ikili eğitim yapılacak. Mutlaka istediği okula öğrencilerimizi yerleştireceğiz. Hiçbir öğrencimizi üzmeyeceğiz” dedi.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.