Milyonlarca Vatandaşa Düşük Faizli Kredi

/ 28 Kasım 2018 / 328 views / yorumsuz
Milyonlarca Vatandaşa Düşük Faizli Kredi

Yeni yılda bankaların emeklilere özel olarak sundukları fırsatlar da artış gösterecek. En önemli artış ise promosyonlarda yaşanacak. yılbaşından itibaren banka promosyonları hem emeklilerin hem de emekli adaylarının yüzünü güldürecek. Emeklilere promosyonun yanında çok önemli avantajlar da sunan bankalar, düşük faizli kredi fırsatları da sunuyorlar. Böylece bankalar Milyonlarca vatandaşa düşük faizli kredi kullanma imkanı da sağlıyor.

Bilindiği gibi emekliler, bankaya üç yıl boyunca emekli maaşlarını o bankadan alacaklarını taahhüt ederek promosyon alma imkanına kavuşmuştu. Bankalar, promosyon hayata geçtiğinde, emeklilere maaşlarına göre 300 TL, 375 TL ya da 450 TL tutarında ödeme yapmıştı.

Milyonlarca Vatandaşa Düşük Faizli Kredi

Ancak bankalar arasında yaşanan rekabet, şimdilerde promosyon tutarlarını 600 TL’ye kadar yükseltti. Maaşa göre 330 TL, 415 TL, 500 TL ödeme yapan bankalar da var, 450 TL’ye varan promosyona ek olarak bir yeni fatura talimatı verene 50 TL, 2 yeni otomatik fatura talimatı ise 150 TL veren de var. Hatta emekliye 450 TL’ye varan promosyon veren, onu bankaya yönlendiren gençlere de 150 TL ödeme yapan banka da mevcut.

Bankaların emeklilere özel hizmetleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Emekli maaşını kendi bankasından alan emekliler bu bankalarından kredi kullanmaları durumunda kredi faiz indirimi şansı kazanıyorlar. Bu da emeklilerin düşük faizli kredi kullanması anlamına geliyor.

Yeni Yılda Promosyon Miktarları Artacak

2019 yılında promosyon kampanyaları da güncellenecek. Bankalar yeni emeklileri cezbedecek fırsat paketleri hazırlıyorlar. Maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan alacağına dair taahhüt imzalayan emekliye 1000 TL promosyon ödemeyi planlayan bankalar var. Bunun yanında, düşük faizli kredi, ücretsiz eft gibi ek fırsatlar da yine sunulacak.

Emeklilere % 14 Oranında Zam Yapılması Bekleniyor

Emeklilerin en çok merak ettiği konulardan biri de Ocak ayında maaşlarına yapılacak zam. 2018 yılının ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon; SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin zam oranını, memurların ve memur emeklilerinin ise % 4’lük artışa ilaveten alacağı enflasyon farkını gösterecek. Temmuz – Ekim enflasyonu % 12.26 olarak gerçekleşti. Geriye 2 veri kaldı. Ancak tahminler ipuçlarını veriyor. Merkez Bankası, Kasım ayı beklenti anketi sonuçlarını açıkladı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak ayı zammı bu tahmine göre % 13.99 olacak. Memurlara ve memur emeklilerine ise % 10.49 enflasyon farkı yansıtılacak gibi görünüyor.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.