Moody's, Nurolbank'a İlk Kez Not Verdi

/ 28 Haziran 2018 / 36 views / yorumsuz
Moody's, Nurolbank'a İlk Kez Not Verdi

Moody’s Nurol Yatırım Bankası’na ilk kez not verdi.  Global uzun vadeli ihraçı notunu B3 olarak belirledi. Moody’s, Nurolbank’ın Ulusal Ölçek notunu Ba2.tr/TR-4, karşı taraf
risk notunu ise Baa3.tr/TR-3 olarak belirledi ve bu iki notu da olası bir artırım için izlemeye aldı.

Nurolbank’ın İlk Kredi Notu Baa3.tr/TR-3

Nurol Yatırım Bankası, Moody’s derecelendirme kuruluşundan ilk notunu aldı. Nurol Yatırım Bankası’nın global uzun vadeli ihraççı notu B3 olarak, ulusal ölçek notu Ba2.tr/TR-4 olarak belirlendi. Moody’s ayrıca, bu notların olası bir artırımı için izlemeye aldığını açıkladı.
Diğer Türk bankalarının aksine, Moody’s tarafından pozitif izlemede oldukların belirten Nurol Yatırım Bankası CEO’su Özgür Altuntaş; “Nurol Yatırım Bankası, Türk Bankacılık sektöründe Moody’s tarafından notlandırması yapılıp bu not kamuoyuna açıklanan 18. banka oldu. Ancak bankamız diğer bankaların aksine pozitif izlemeye alındı. Notlandırma açıklayan, TSKB A.S. den sonra ikinci yatırım bankası olan Nurol Yatırım Bankası, HSBC, Halkbank ve Şekerbank ile aynı notu paylaştı “ dedi.

Nurolbank Hakkında

1999 yılında faaliyete başlayan Nurolbank, müşterilerine geniş bir yelpazede yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık hizmetlerini sunmaktadır. Sermaye yapısı ve donanımlı insan kaynağıyla Nurolbank, Türkiye’de Yatırım Bankacılığı alanında lider bankalar arasında yer alma bilinci ile ekonomik değer yaratmayı amaç edinmiş, uzun vadeli ilişkiler kurabileceği, çeşitli finansman ürünlerine ihtiyaç duyan müşterilere hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.