Odeabank Kurumsal Krediler

/ 12 Şubat 2018 / 51 views / yorumsuz
Odeabank Kurumsal Krediler

Odeobank ticari olarak faaliyet gösteren şirketlere birçok kredi imkânı sunuyor. Bu kredi imkânları kurumsal şirketlerin daha iyi gelişmesini ve kendini büyütmesini sağlıyor. Bir çeşit olmamakla beraber birçok çeşit kurumsal kredi bulunuyor. Bu kredilerden kimisi kısa süreli olarak verilip nakit ihtiyaçlarınızı karşılarken kimi zamanda büyük miktarlarda ve uzun vadelerde olup yatırım ihtiyacınızı karşılıyor. Kredilerin faiz oranları ve avantajları her birinden farklılık göstermektedir.

Rotatif Krediler

Bu kredi türü sizin kısa süreli nakit ihtiyacınızı karşılamayı hedeflemektedir. Belirtilen vade ve limitte kaldığınız sürece sorun olmamaktadır. İstediğiniz miktarda nakit çekmenize imkân tanımaktadır. Cari hesap şeklinde çalışan bu kredi türü ile nakit ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Kredi kısmen veya tamamen istenilen zamanda kapatılabilmektedir. Bu ise faiz yükünü azaltmaktadır. Vade ve faizi sabit değildir. 3 ayda bir değişkenlik gösterir.

Spot Krediler

Bu kredi türü vadesi belli finansman türleri için kullanılır. Anaparası ve faizi vade tarihinde kapatılır. Spot kredilerde faiz oranları sabittir. Değişme gibi bir durum söz konusu değildir. Sabit faiz oranı sizin piyasada oluşacak olan dalgalanmalardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kredili Mevduat Hesabı

Hesabınızda hiç para olmayabilir. Hesabınızda 0 bakiye bulunması durumunda bile kullanmanız mümkündür. Sizin için önceden belirlenmiş limitler dâhilinde gerçekleşen bu işlem ile para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmenize fırsat verir. Ödemelerinizi yapmanıza imkân tanır. Uygulanan faiz oranları vb. bilgiler her ay sonunda size döküm şeklinde gönderilir.

İskonto Kredisi

İskonto kredisi farklı özellikleri içinde barındırmaktadır. Çek senet gibi ticaret sonrasında elde edilmiş ticari senetleri bankamıza satabilirsiniz. Bu sayede nakit olarak vadesini beklemeden ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Faiz ve komisyon oranları vardır. Bu oranlar düştükten sonra size kalan nakit miktarı teslime edilecektir.

İşletme Kredisi

Yurtdışından döviz alımı yapılarak elde edilen kredi yöntemidir. Bankalar sizin için yurtdışından döviz satın alır ve TL olarak kullanmanıza imkân tanır. Esnek ödeme imkânı sunulur. Ayrıca aylık eşit taksitler ile ödemeniz gerçekleştirilir.

Döviz Kredileri

Bu kredi türlerinde risk döviz olarak takip edilir. Döviz olarak borçlanmanız gerçekleştirilir. Ödemeler ise TL olarak gerçekleştirilir. Sizin borcunuzu yaparken ödeyeceğiniz tutar o anki döviz kuru üzerinden hesap edilir. Döviz kullanmayan ancak döviz üzerinden gelir elde etmek isteyen firmalar bu yola başvurmaktadırlar.
Bunun gibi birçok kredi türü barındıran Odeobank sizin için, kuruluşunuz için en iyiyi sunmak için daima çalışmaktadır. Daha detaylı bilgi için şubeleri ziyaret edebilirsiniz.
 

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.