Odeabank Merdiven Mortgage

/ 12 Şubat 2018 / 56 views / yorumsuz
Odeabank Merdiven Mortgage

Odeobank mortgage alanında size kolaylıklar sunmayı hedeflemektedir. Ödemelerin düşük miktarlar ile başlatılması ve geçtikçe daha da artırılması hedeflenmektedir. Merdiven Mortgage size düşük olarak başlayan taksitlerin giderek artmasını ve bu sayede başlangıçta daha düşük taksitler ödemenizi sağlamaktadır. Bu kredi sayesinde kira öder gibi ev sahibi olmanız mümkündür.

Başvuru Sürecinde İlk Adım

Konut kredisi olan Merdiven Mortgage size düşük başlayan taksitler ile rahat ödeme imkânı sunmaktadır. Öncelikle başvurmak için şubelerimize gelebilir veya telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz. Öncelikle nüfus cüzdanı bilgisinin paylaşılması gerekmektedir. Faks veya e-posta aracılığı ile bu dosyayı tarafımıza ulaştırmanız halinde işlemleriniz en kısa sürede başlatılır. Öncelikle bir ön değerlendirme sürecine tabi tutulursunuz. Sonrasında ise eğer uygun görülürseniz kredi almaya hak kazanırsınız.

Sonrasında İşleyiş Nasıl Olacak?

Daha sonrasında kredi almaya hak kazanan kişilere durum bildirilecektir. İşlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Şubenin bulunmadığı şehirlerde işlemler banka tarafından gerçekleştirilecektir. Kredi planınızın yapılması ve onaylanması sonrasında ise evraklarınızın teslimi ve işlemlerin tamamlanması için şubelerimize gelmeniz gerekmektedir. İpotek ve Ekspertiz işlemleri şubemizin olmadığı yerlerde de gerçekleştirilmektedir. Bankamız bu durum ile ilgilenmektedir.

Gerekli Belgeler

İlk olarak kimlik belgeniz mevcut olmalıdır. Üzerinde TC kimlik numarasının bulunması gerekmektedir. Sürücü belgesi veya pasaport ile de bu işlem gerçekleştirilebilir. Başvuru yapacak kişi adına son 3 aya ait fatura örnekleri başvuru yaparken dosya içinde sunulmalıdır. Elektrik, telefon, su ve doğalgaz faturası olabilmektedir. Ayrıca gelir belgesi istenmektedir. Şirket sahibi iseniz son yıla ait olan vergi levhası, onaylı işlem özetleri ve gelir gider tablosu gerekmektedir. Ücretli çalışanların maaş bordrosu getirmesi zorunludur. Bunların onaylı olması gerekmektedir. Emeklilerin ise emekli maaşının yattığı hesap ile alakalı bilgileri vermek zorundadır. Gerekli belgeler temin edildiğinde kredi işlemleri gerçekleştirilecektir. Bunların yanı sıra satın alınacak konuta ait tapu örneği de eklenmesi gerekmektedir.

Kredinin Özellikleri

Kredi başvurusu gerçekleştikten sonra ekspertiz işlemleri başlatılacaktır. Konutun değer tespiti gerçekleştirilir. Sonrasında ise bütçenize uygun ödeme planınız oluşturulur. Kredinize onay verildikten sonra sözleşmeniz incelemeniz üzere size sunulur. Kredi 18 yaşından büyük ve gelirini belgeleyebilenlere kullandırılır.

Maliyet Tablosu

100 000 TL ye kadar kredi verilmektedir. Faiz oranı %1,14 olarak belirlenmiştir. 1500 TL dosya masrafı bulunmaktadır. Ayrıca 300 TL ipotek tahsis ücreti bulunmaktadır. 45 TL hayat sigortası primi bulunmaktadır. Aylık taksit tutarı 1533 TL olarak belirtilmiştir. Yıllık maliyet yüzde 14,36 olacaktır.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.