Odeabank'ta Nakit Hazır!

/ 8 Şubat 2018 / 55 views / yorumsuz
Odeabank'ta Nakit Hazır!

İhtiyaç kredileri son zamanlarda oldukça popüler. Düğün, bayram, seyahat, eğitim veya herhangi bir harcaması olduğunda insanlar artık ihtiyaç kredilerine yöneliyorlar. Eskiden bu tür durumlarda yakınlarımızdan yardım isterken şimdi artık bankaların kampanyalarından yararlanmayı tercih ediyoruz.

İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

İhtiyaç kredisi için her bankanın farklı farklı şartları olsa da BDDK’nın getirmiş olduğu ve bütün bankalar için zorunlu olan şart reşit olma şartıdır. Eğer 18 yaşını doldurmadıysanız hiçbir bankadan hiçbir kredi çekemezsiniz.
Bir diğer şart ise kredi notunun yeterli olmasıdır. Kredi notu/skoru, kişinin daha önce yapmış olduğu finansal işlemler hakkında bilgi veren, bu bilgileri değerlendirerek kişilere kredi puanı/notu veren sistemdir. Eğer daha önce bankalarla problem yaşadıysanız, ödemelerini geciktirdiniz veya ödemeyi gerçekleştirmediyseniz kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

İhtiyaç Kredisinde Yeni Kampanya Odeabank’tan!

Odeabank Nakit Hazır sloganıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Hem de 48 aya varan vadelerle! Peki bu ihtiyaç kredisinin faiz oranı nedir, kredinin şartları nelerdir, ne gibi avantajları vardır ve krediyi nasıl çekebilirsiniz?

Nakit Hazır İhtiyaç Kredisinin Faiz Oranı

Odeabank, yukarıda da değinmiş olduğumuz “kredi notu”nun, faiz oranında etkili olacağını belirtiyor. Kredi başvuru yaptığınızda Odeabank tarafından bir müşteri skorlaması yapılıyor ve skorunuza göre bir faiz oranı belirleniyor. Faiz oranı belirlendikten sonra, siz krediyi kullanmadan önce faiz oranları sizin onayınıza sunuluyor ve kabul ettiğiniz takdirde krediyi kullanabiliyorsunuz. Odeabank, Nakit Hazır kampanyası dahilinde uygulanacak en düşük faiz oranını %1,39 ve en yüksek faiz oranının %1,49 olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda, yılda en düşük faiz oranı%16,68 ve en yüksek faiz oranı %17,88 olmaktadır.

Nakit Hazır’ın Şartları

Nakit Hazır kredi kampanyasından 3-48 ay vadelerle geçerlidir. Kredi başvurusu esnasında yapılan kredi notu değerlendirmesinin ardından, banka gerekli gördüğü durumda gelir belgesi talebinde bulunabilir. Odeabank, kampanyayı durdurma, içeriği değiştirme ve/veya başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahip olduğunu belirtiyor.

Kolayca Başvuru Yapabilirsiniz!

Odeabank Nakit Hazır kampanyasından faydalanmak için başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. NAKIT boşluk TC kimlik numaranızı yazarak 8444’e gönderebilir, Odeabank İnternet Şubesi’ni veya Odeabank Mobil Şube’yi kullanabilirsiniz. Başvuru yaparken kimliğinizi yanınızda bulundurmayı da unutmayın!
Başvurunuz onaylandığı takdirde kalan işlemlerin gerçekleştirilnesi için Odeabank tarafından aranarak size en yakın şubeye yönlendiriliyorsunuz. Eğer Odeabank müşterisi iseniz; şubeye gitmenize gerek kalmadan, Odeabank İletişim Merkezinden, İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık üzerinden işlemleriniz tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.