Ondokuz Mayıs Üniversitesi 36 Akademik Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

/ 2 Nisan 2018 / 41 views / 1 Yorum
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 36 Akademik Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi; Veterinerlik Fakültesine, Fen ve Edebiyat Fakültesine, Mühendislik Fakültesine, Eğitim Fakültesine, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerine, İlahiyat Fakültesine, Sağlık Bilimleri Fakültesine ve Ziraat Fakültesine 36 yeni akademik personel alımı yapacağını bildirdi. Yeni personel alımlarının yapılacağı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü tarafından onaylanarak Devlet Personel Daire Başkanlığının web sitesinde yayınlandı. Toplamda 36 akademik personellerin alınacağı üniversitede; Veterinerlik Fakültesine 1 Doçent, Fen ve Edebiyat Fakültesine 1 Profesör, Mühendislik Fakültesine 1 Profesör, 1 Doçent ve 2 Doktor unvan sahipleri, Eğitim Fakültesine 1 Profesör, 3 Doçent ve 1 Doktor unvanlı personel, Tıp Fakültesine 1 Profesör, 7 Doçent ve 1 Doktor, Diş Hekimliği Fakültesine 2 Profesör, 2 Doçent, Sağlık Bilimleri Fakültesine 1 Doçent ve 2 Doktor ve son olarak Ziraat Fakültesine ise 3 Doçent’in alınacağı belli oldu.

Başvuruda İstenilen Belgeler

Profesör adaylarının başvurusunda istenilen belgeler; özgeçmiş, Doçentlik belge sureti, eser yayın listesi, ayrıca tebliğleri ve bunların yapıldığı atıfları, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmaları ve üniversiteye katkı sağladıklarını gösteren ve belgeleyen 6 takım dosyanın bir karton kutuya konularak rektörlüğe teslim edilmesi gerekmektedir. Doçentlik başvuruları içni ise; dilekçe, özgeçmiş, onaylanmış doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya. Bunlarda yine aynı şekilde bir karton kutuya konulup teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri

Profesörlük veya Doçentlik için başvuruda bulunmak isteyen adayların, Resmi Gazeteyi takip ederek, personel alımı yayınlandıktan sonra 15 gün içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Gecikme veya posta ve benzeri sorunlarda üniversite sorumlu değildir ve başvurular dikkate alınmayacaktır. Eğer kişi unvanını yurtdışında bulunan üniversitelerden almış ise, başvuruyu yapmadan önce Üniversitelerarası Denklik Onayından geçirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvurma Yeri

Profesörlük ve Doçentlik başvuruları için, adayların Üniversite Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen gitmeleri ve başvuru dosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir. Geciken bir başvuru veya başkası tarafından teslim edilen bir başvuru dosyası kesinlikle kabul edilmeyecektir. Dosya teslimi esnasında kimlikler mutlaka kontrol edilmektedir. Böylelikle başvuruyu yapan kişinin gerçek olup olmadığı tespit edilmektedir.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 36 Akademik Personel Alımı Yapacağını Duyurdu (1 Yorum)