Pamukkale Üniversitesi'ne 19 Akademik Personel Alınacak

/ 2 Nisan 2018 / 195 views / yorumsuz
Pamukkale Üniversitesi'ne 19 Akademik Personel Alınacak

Pamukkale Üniversitesi; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıpve Turizm Fakültelerine farklı unvan ve görev alanlarında 19 akademik personel alımı yapacağı duyurusunu yaptı. Pamukkale Üniversitesine yapılacak olan akademik personel alımları, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından onaylanmış olup Devlet Personel Daire Başkanlığı sitesinde yayınlamıştır. Pamukkale Üniversitesine; Profesör, Doçent ve Doktorluk unvanlarını taşıyan 19 kişi alınacaktır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakütlesine 1 Profesör, İlahiyat Fakültesine 8 Doktor unvanlı öğretim görevlisi, 2 Doçent ve 2 Profesör, Teknoloji Fakültesine 1 Doçent, Tıp Fakültesine 1 Profesör, 2 Doçent ve 1 Doktor unvanlı eğitim görevlisi ve Turizm Fakültesine ise 1 Profesörün alınacağı duyurusu yapıldı.

Başvuracak Olan Profesör Unvanlı Adaylar

Üniversiteye Profesör olarak başvuruda bulunmak isteyen kişilerin; Öğretim Üyesi Başvuru Formu, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu, erkek adaylar için Askerlik Belgesi ile birlikte, anabilim dalına dilekçelerini teslim ederken, aynı zamanda; özgeçmiş, onaylanmış bir doçentlik belgesi örneği, Akademik Değerlendirme Belgesi ve 6 takım bilimsel çalışma ve yayınların başvuru dosyasına eklenerek, dosyaların rektörlüğe teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuracak Olan Doçent Unvanlı Adaylar

Eğer doçentlik için başvuracak kişiler varsa, doçentlik için başvuru yapan adayların da, Profesörlük için başvuru yapan adaylarda olduğu gibi, aynı belgelerin hazırlanması, fakat Profesörlük başvurusunda olduğu gibi 6 takım yerine 4 takım bilimsel çalışma ve yayınların başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Başvuracak Olan Doktor Unvanlı Öğretim Görevlileri

Doktorluk unvanı ile üniversiteye eğitim görevlisi olarak başvuruda bulunacak kişilerin doçentlik ile aynı belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Bu belgelere ek olarak ise diploma suretleri, bilim doktorluğu veya tıp bölümünden mezun olmuş kişiler için uzmanlık belgeleri de istenmektedir.

Başvuru Süresi ve Şartları

Eğer Profesörlük, doçentlik veya doktorluk görevlerine başvurmak isteyen kişiler varsa, akademik personeli alımı yayınlandıktan sonra 15 gün içerisinde başvurularını yapmaları gerekmektedir. Geciken başvurular hiçbir şekilde dikkate alınmamakla beraber, posta ve benzeri sorunlardan oluşan gecikmelerde dikkate alınmayacaktır. Yurt dışındaki üniversitelerden alınmış unvanlar için, başvuru yapılmadan önce, Üniversitelerarası Kurulca denklik onayının yapılması gerekmektedir.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.