QNB Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

QNB Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Ülkemizin deprem kuşağında yer alması nedeniyle, depreme dayanıksız ve güçsüz eski yapım binaların onarılması veya yeniden inşa edilmesi için 2012 yılında “6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun”  TBMM tarafından çıkarılmıştır. Bu kanun sayesinde mülk sahipleri çeşitli avantajlardan yararlanarak daire ve binalarını yenileyebilmekte veya yeniden yapabilmektedir. Bu avantajlardan en önemlilerinden biriside kentsel dönüşüm kredisi olmuştur.  Hak sahiplerine düşük faiz oranlarında 10 yıla ( 120 ay) kadar ödeme seçenekleriyle kentsel dönüşüm kredisi tahsisi yapılmaktadır. Bir çok alanda olduğu gibi uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri ile QNB Finansbank bu konuda da öncülük yapmaktadır.

QNB Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Kentsel dönüşüm kredisinde 1 aydan 120 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır. Kişiye özel olarak 180 ay vadeye kadar ödeme planı uzatılabilmektedir. Tüketicilerin kredi çekme limiti 1.000 TL ile 1.000.000 TL arasında  değişmektedir. QNB Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisi faiz oranı 120 aya kadar  % 1,17 ve 121 – 180 aya kadar da % 1,40 olarak uygulanmaktadır. Ayrıca kredi kullanımında tahisis ücreti olarak kullandırılan kredi miktarının % 0,5’i kadar miktar tahsil edilmektedir.

QNB Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisine Başvuruda Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi başvurusu yapmak için mobil şube, internet şubesi ya da  herhangi bir QNB Finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Başvuru öncesinde bazı belgeleri hazırlayarak şubeye götürmeniz işlemleri daha hızlı şekilde gerçekleşmektedir. Hazırlanması gereken belgeler;

  • Hak sahibine ait konutun kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılması gerektiğine dair riskli yapı belgesi,
  • Yeniden yapılacak olan konutun tapu fotokopisi
  • Nüfus Cüzdanı (Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan) ,
  • Krediyi çekecek şahısa ait adres belirten güncel herhangi bir fatura ve maaş bordrosu ya da gelir belgesi.

 QNB Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Çıkartılır?

Tüketici tarafından gerekli belgeler ile banka şubesine başvurunun ardında, ilgili tüketicinin glir durumuna göre verilebilecek kredi miktarının uygun olup olmadığının ön onayı gerçekleştirilmektedir. Ön onay olumlu olması halinde üç adımda kentsel dönüşüm kredisi çıkartılmaktadır.
1. Adım Ekspertiz süreci: Ön onay ardında maksimum 2 iş günü içerisinde bankaya ait ekspertiz yapmakla görevli personel yeniden yapılacak olan konutun değerini belirlemektedir. Bu değere göre konut değerinin yüzde 80’ni kadar kredi tüketiciye kullandırılabilmektedir
2.Adım Evrak işlemlerinin yapılması ve Ödeme Planı İmzalanması: Tüketicinin ödeyebileceği miktar ve istenilen vade ayına göre ödeme planı düzenlenir ve tüketiciye imzalatılır. Bu aşamada tüketicinin istediği kredi miktarı blokeli şekilde hesaba yatırılır.
3.Adım İpotek süreci: Banka şubesindeki görevli personel ile konutun bağlı olduğu tapu müdürlüğüne gidilip ipotek işlemleri yapıldıktan sonra kullanılan kredi üzerindeki bloke kaldırılmaktadır.

Neden QNB Finansbank’tan Kredi Almalısınız?

Hüsnü Özyeğin’in önderliğindeki ekip tarafından 26 Ekim 1987 tarihinde yaklaşık 4 milyon dolar sermaye ile Finansbank A.Ş kurulmuştur. Kurulduğu tarih itibariyle yöneticilerin temel felsefeleri ve farklı bankacılık bakış açısı nedeniyle diğer bankalardan ayrılmıştır. Bankacılık sektöründe geçmişiyle güven vermekte olan Finansbank A.Ş ekim 2016 tarihi itibariyle Katarın önemli şirketlerinde QNB firmasıyla güçlerini birleştirerek; QNB Finansbank adını almıştır. Yeni ismiyle ve şirket yapısıyla sektördeki faaliyetlerine devam etmektedir.
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından açıklanan 2017 yılı verilerine göre toplam öz kaynakları ve sermaye yapısı ile ülkemizin 7. büyük bankasıdır. Bu nedenle ülke genelindeki güvenilir yaygın şube ağı ve mobil, internet bankacılığı ile her daim 7 gün 24 saat müşterilerinin hizmetindedir. En ufak tüketici problemlerinde anında çözümler üretmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir