QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisi Faiz Oranları

QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt sahibi olmak isteyen kişilere QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisi imkanı sunmaktadır.  QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisi ile binek veya hafif ticari araç alımı yapılabildiği gibi, kaskolu veya kaskosuz kredi çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi’nin Özellikleri

  • Standart Taşıt Kredisi binek veya hafif ticari araç alımlarında,TL üzerinden kullanılabilmektedir.
  • Standart Taşıt Kredisi’nde 48 aya kadar vade 0-5 yaş arası araçlarda yapılmaktadır. 6-8 yaş araçlarda ise vade, araç yaşı 10 yılı geçmeyecek şekilde planlanır. Yani araç yaşı 8 yıl ise 24 ay vade yapılabilmektedir.
  • 0 km araçların nihai fatura bedeli üzerinden belirli kısımları için belirli oranlarda için Standart Taşıt Kredisi kullanılabilir. Bu oranlar fatura bedelinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70’i, fatura bedelinin 50.000 TL üzeri kısmı için ise %50’sidir. İkinci el araçlar için ise kasko değeri dikkate alınarak aynı oranlar hesaplanarak kredi verilmektedir. Aracın fatura bedeli 100.000 TL ise, 50.000 TL’lik kısmı için %70 yani 35.000 TL, diğer 50.000 TL’lik kalan kısmı için %50’si yani 25.000 TL kredi kullanılır. Toplamda 100.000 TL tutarındaki araç için ortalama 60.000 TL kredi kullanılabilmektedir.
  • Standart Taşıt Kredisi ile alınacak olan araç teminat gösterilebilceği gibi, kredi kullanımında ortaya çıkan kredi masrafları da uygun faiz ile taksitlendirilebilmektedir.
  • Kredi kullanacak kişinin tercihine göre esnek, sabit veya anapara ertelemeli ödeme planı hazırlanabilmektedir.

Standart Taşıt Kredisi Faiz Oranı

QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisi faiz oranı, iki yıl vadeli sıfır araçlar için %1,45’dir. Bu orana BSMV ve KKDF dahil değildir. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının %0,5’i üzerinden hesaplanır ve kredi tahsis ücreti krediye dahil değildir. Kredi kullandırımında Hayat Sigortası yapılmaktadır. Hayat sigortası prim bedeli, kullanılan kredinin vadesine, tutarına, faiz oranına ve müşterinin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

QNB Finansbank Standat Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri 

QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisi başvurusu için gerekli belgeler;

  • Kredi kullanılarak alınacak taşıt 0 km ise proforma fatura, ikinci el araçsa ruhsatın fotokopisi ( Satış gerçekleşmiş ise Noter Satış Senedi )
  • Nüfus Cüzdanı
  • Kredi kullanacak kişinin son aya ait cep telefon faturası ya da ikametgah belgesi
  • Gelir belgesi, maaş bordrosudur.

QNB Finansbank yapacağı incelemeler neticesinde ek belgeler ve teminat talep hakkı vardır. Standart Taşıt Kredisi başvusunu, QNB Finansbank internet sitesinden veya şubelerinden yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir