Rus Milyarderler Kripto Para Yatırımları Yapıyor

Rus Milyarderler Kripto Para Yatırımları Yapıyor

Son dönem itibariyle kazandığı değer bakımından oldukça büyük bir başarıya imza atan elektronik kripto para Bitcoin, bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başararak adeta bir devrim yarattı. Hal böyle olunca, dünyadaki büyük yatırımcılar ve zenginler bu Bitcoin değeri artışına kayıtsız kalamadılar. Rus milyarderlerden Aleksandr Frolov, Aleksander Abramov ve Roman Abramovich’in, Blackmoon Crypto isimli Avrupa merkezli fon vasıtasıyla, Bitcoin gibi yeni nesil elektronik kripto paralara oldukça büyük yatırımlar yaptıkları bildirildi. Blackmoon Financial şirketinin bağlı kuruluşlarından olan bahse konu fon, tokenized fonlar açısından dünyanın en ideal çerçevesini korumak ve oluşturmak için hazırlanmış bulunmaktadır.

Ruslar Elektronik Kripto Paraya Kafayı Taktı

Bitcoin borsası ivme artışı ve buna bağlı olarak değer yükselmesi sebebiyle, bir başka Rus milyarder olan Roman Trotsenko, ICO organize etmek ve dijital elektronik kripto para alışverişi yapmak amacıyla, bir platform oluşturmayı düşünmekte. The Bell isimli yerel gazetenin haberine göre; Trotsenko yeni nesil elektronik kripto paralara yatırım yapmak isteyen yatırımcılar tarafından oluşturulan talebi karşılamak istediğini belirtti. Şimdilik sadece Btcoin’e yatırım yapmayı düşündüklerini belirten ünlü milyarder, şu an altyapıyı geliştirmeye başladıklarını vurguladı ve oyuncular üzerinde kazanç sağlamak nihai hedeflerinin olmadığını ve bu dünyada tüm oyuncularla beraber yürümeyi ve bu dünyayı hep birlikte geliştirmek istediklerini belirtti.

Kuzu Kurdun Elektronik Para Rus’un

Rus milyarderlerin elektronik kripto para konusundaki ilgi ve alakalı herkes tarafından bilinmekte. Ne var ki Rus Hükümeti’nin bu yeni nesil değer olan elektronik kripto para hakkındaki görüşleri tam olarak netleşmiş değil. Bunda yılların kurnaz siyasetçisi Putin’in tüm olaylara her daim şüpheyle ve mesafeli yaklaşmasının etkisi de oldukça büyük. Hal böyle olunca Rus Hükümeti de bu konuda bu güne kadar renk belli etmedi. Ancak kripto paraların çok fazla yaygınlaşması, büyük yatırımcılar ve milyarderlerin bu konuya el atması yüzünden Rus Hükümeti 2018 yılı içerisinde harekete geçerek elektronik kripto paralar için düzenleme yapmayı planlıyor. Bu hareketlilik ekseninde Rusya Merkez Bankası, Rus coğrafyasında kabul görecek tek dijital elektronik kripto para enstrümanın CryptoRuble olması için çalışmalara başladı bile. Bitcoin nedir sorularıyla başlayan elektronik dijital para serüveni, hız artışı göstererek devam edecek gibi gözükmektedir. 2008 senesinde piyasaya çıkan ve şu an itibariyle en yaygın ve en değerli elektronik kripto para birimi olan Bitcoin, merkezi olmayan bir sistemle çalışmaktadır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir