Ruslar Dolar Yakıp İPhone Parçalamaya Başladı

/ 3 Eylül 2018 / 352 views / yorumsuz
Ruslar Dolar Yakıp İPhone Parçalamaya Başladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin son başkanı Donald Trump’ın devlet başkanı seçilmesinden sonra tüm dünyada ABD karşıtlığı yayılmaya başladı. Son dönemlerde dünyanın pek çok bölgesinde Amerika karşıtı eylemleri görmek mümkün. Bu eylemlerden dikkat çeken biri de Rusya’da yaşandı. Ruslar dolar yakıp İPhone parçalamaya başladı. ABD’nin Rusya’ya yönelik düşmanca tutumu, Rus halkını da çileden çıkarttı. Ruslar Putin’e destek için ABD Doları yaktı, Apple marka ürünleri parçaladı.

Ruslar Dolar Yakıp İPhone Parçalamaya Başladı

Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişkiler her dönemde gerginliklere sahne olmuştur. Ancak son yıllarda, özellikle ABD ve Rusya’nın Akdeniz’de üstünlük kurma çabaları ve Orta Doğu hakimiyeti için kozlarını paylaşmaya başlaması bu gerilimin daha da artmasına neden oldu. Bu siyasi, ekonomik ve askeri üstünlük savaşı ise iki ülkenin halklarının da birbirinden uzaklaşmasını sağladı.
Amerika Birleşik Devletleri’nin Rusya’ya olan yaptırımları zirve yapan ABD – Rusya gerilimine halkların da tepkisi sert oldu. Ruslar’ya da halk ülkenin belli başlı kentlerinde Apple marka ürünleri parçaladı, dolarlarını yaktı.

Rusya’da ABD Protestoları Yayılıyor

Rusya’da ülkenin devlet başkanı Putin’e destek veren bir grup, bir araya gelerek ABD’yi protesto etmek amacı ile bir video hazırladılar. Videoda Amerika Birleşik Devletleri’ne tepki öne çıkarken Washington’un uyguladığı politikalara da tepki gösteriliyor. Videoda bir grup kadının elinde Apple marka tableti parçaladığı görülürken, kadınlardan birinin hırsını alamayarak telefona silah ile vurduğu görülüyor.
Videonun ilerleyen kısımlarında ise bir başka grubun açıklama yaparak Amerika Birleşik Devletleri’ne ve Trump’a tepki gösterdiği ve içinde ateş yanan bir kovaya ABD dolarları attığı görülüyor. Kadınların yanan kovayı dolarlarla doldurduğu sırada “Bizim dolarla işimiz yok, rubleyi seviyoruz” dediği duyuluyor.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.