Sağlık Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 5298 Personel Alacak

/ 3 Eylül 2018 / 287 views / yorumsuz
Sağlık Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 5298 Personel Alacak

Devlete bağlı bir kurumda pek çok kişinin hayali. Özellikle ilkokul mezunu olup devlet kurumlarında işe girmek isteyenler için pek az sayıda alım ilanı açılmakta. İşte bugün bu alımlardan biri için müjdeli bir haber geldi. Sağlık Bakanlığı en az ilkokul mezunu 5298 personel alacak. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğinin karşılanması amacı ile farklı statülerde personel alımı yapılacağı duyuruldu. İŞKUR tarafından yayınlanan ilana göre toplamda 5.298 kişilik boşluk ile en az ilkokul mezunu işçi memur ve personel alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 5298 Personel Alacak

İŞKUR tarafından yayınlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı tarafından 3591 sürekli işçi, 432 engelli işçi ve 1276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplamda 5298 personel alınacak. Sağlık Bakanlığı’na ilanlar kapsamında başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar.

Personel Alım Şartları

Bakanlık tarafından alımı yapılacak bu pozisyonlar için 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 18 yaşını doldurmuş olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gerekiyor. Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adayların, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekiyor.

13 Eylül Tarihine Kadar Başvuru Yapılabilecek

Sağlık Bakanlığı’nın alım yapacağı pozisyonlara iş başvurusu yapacak adaylar 04 Eylül – 13 Eylül tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvurular yukarıdaki tarihler arasında İŞKUR internet sitesi üzerinden www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. İlgili ilan kapsamında herhangi bir mülakat yapılmayacak olup başvuruların fazla olması halinde işe alınacak kişiler kura yöntemi ile belirlenecek.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.