Şekerbank Taşıt Kredileri

Şekerbank Taşıt Kredileri

Taşıt kredileri ile sıfır veya ikinci el araç almak artık son derece kolay. İsterseniz otomobil markalarının bayilerinde isterseniz de bankalar aracılığıyla otomobil sahibi olabilirsiniz. Taşıt kredileri otomobil, kamyonet ve ticari diğer araçlar için kullandırılmaktadır. Şekerbank tüm taşıt kredilerinde de müşterilerin ihtiyaçlarına tam ve net kampanyalarla yanıt veriyor. Şekerbank taşıt kredisi alma koşulları müşteriler için caiz faiz oranları ve ödeme planları ile karşımıza çıkıyor. Hayalleri süsleyen otomobilleri Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları kapsamında inceleyerek almanız mümkün. Hem de kolay şekilde yıllık ödemeli taşıt kredisi hesaplama ve ödeme planlarıyla birlikte.

sekerbank-tasit-kredisi-alma-sartlari.jpg

Hayalinizdeki Otomobil Şekerbank’ta

İster sıfır ister ikinci el hayalinizdeki otomobil için yapmanız gereken Şekerbank taşıt kredisi alma koşulları incelemek ve size uygun ödeme planıyla kredinizi kullanmak. Bunun için Şekerbank internet sitesinden ve elbette şubelerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları hakkında bilgi vermeden önce yıllık ödemeli taşıt kredisi hesaplama ve şartları hakkında detaylı bilgi verelim. Öncelikle Şekerbank, 48 ay vadeli şekilde sizlere taşıt kredisi vermektedir. Böylesine uzun vadeli kredileri taksitlendirmek ödeme sorunu yaşamamanıza neden olacaktır. Ayrıca taşıt kredileri teminatlı kredilerdir. Yani alınan araç rehin işlemine tabi tutulur.

yillik-odemeli-tasit-kredisi-hesaplama.jpg

İpotek olarak görülen taşıttan ötürü risk azalır. Bankalarda bu nedenle taşıt kredi faiz oranlarını normal ihtiyaç kredilerine nazaran daha düşük oranlarda tutarlar. Ancak belirtmek gerekir ki taşıt kredilerinin ödemelerinin gerçekleşmemesi halinde krediye konu olan taşıt banka tarafından rehin edilir. Sıfır taşıtlar dışındaki ikinci el taşıtlarda yaş ömrü 15 yıldır. Yani 15 yaş üzeri araçlar üzerine taşıt kredisi kullanamazsınız. Sıfır araçlar için araç bedelinizin 50 bin TL’ye kadar olan kısmının %70 ini, 50 bin TL üzeri araç değeri içinse %50 oranıyla kredilendirilmektedir. Şekerbank taşıt kredileri genelinde kefil veya ek gelir belgesi istememektedir. Ancak bazı durumlarda, kredi istihbarat puanı düşük müşteriler özelinde, gerek görülürse kefil talep edilebilir.

seker-bank-tasit-kredisi-faiz-oranlari.jpg

Taşıt Kredisi Faiz Oranları – Belgeler

Kimlik bilginiz, aylık gelir bilginiz, maaş bordrosu bireysel müşterilerden istenen bilgilerdir. Serbest meslek ve şahıs firmaları içinse vergi levhası, ticaret sicil gazetesi kaydı, imza beyannameleri ve oda kayıt belgelerinin olduğu evraklar istenmektedir. Alacağınız araç sıfırsa Şekerbank taşıt kredisi faiz oranları daha düşük olmaktadır. Şekerbank taşıt kredisi alma koşulları sıfır araçlar için proforma fatura ile birlikte, ikinci el araçlarda ise aracın ruhsat fotokopisi ile kullandırıma dönüşmektedir.

Yıllık ödemeli taşıt kredisi hesaplama için kullanılan faiz oranları ise vadelere göre değişmektedir. Alacağınız otomobilin markası ve bu markanın Şekerbank ile yaptığı anlaşma gereği faiz oranları da değişebilmektedir. Ortalama olarak 3 ila 24 ay vadeli taşıt kredisi faiz oranı %1,48 olarak belirlenmiştir. Vadeler uzadıkça faiz oranları da artmaktadır. Şöyle ki; 25 ile 36 ay vade arası %1,53 ve 37 ile 48 ay vade arasında ise %1,55 olarak belirlenmiştir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir