Şekerbank’tan Esnafa Mortgage Kredisi

Şekerbank, en uzun vadelerle konut kredisi sağlayan bankalar dendiği zaman akla gelen ilk bankalardandır. Girişimcilere, esnaflara sağlanan kredi olanakları konusunda Şekerbank’ın çok büyük bir öneme sahip olduğunu söylemek mümkündür. İçeriğimizde, Şekerbank konut kredisi ve detayları yer alacak.

sekerbank-konut-kredisi.jpg

Şekerbank 360 Ay Vadeli Konut Kredisi Detayları

Banka müşterileri, kira ödermiş gibi ev sahibi olabilme imkanına sahiptir. En uzun vade seçeneğiyle konut kredisi sahibi olmak isteyen tüketicilerin, aylık taksit tutarını ödeyebileceğini belgelemesi gerekmektedir. Tüketici mevzuat gereğince evin ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar konut kredisi sahibi olabilmektedir.

Bu noktada bankaya yüzde 20 oranında peşinat ödemesi gerçekleştirilecektir. Tüketici dilerse 180 ay vadeli konut kredisi ile de ev sahibi olabilmektedir. Şekerbank en az 60 ay vade ile ev için kredi finanse etmektedir.

sekerbank-ihtiyac-kredisi.jpg

Şekerbank Konut Kredisi Hesaplama

30 yıl vadeli kredide en az 10.000 en fazla ise 900.000 Türk Lirası kredi talep edilmelidir. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 15.4648’dir. 30 yıl vadeyle 100.000 TL konut kredisi çeken tüketici aylık 1207 TL taksit ödemesi gerçekleştirecektir. Aynı zamanda 100.000 TL kredi için en uzun vade süresince bankaya ödenecek olan toplam tutar ise 436.755 Türk Lirası’dır.

sekerbank-esnafa-mortgage-kredisi.jpg

Kredi İçin Ortaya Çıkan Masraflar

Konut kredisi için kredi tahsis ücreti, konut sigortası, DASK, ipotek tesis bedeli bankaya ödenmelidir. Ekspertiz bedeli ortalama olarak 2000-2500 Türk Lirası’dır. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının en fazla yüzde 0.5’i kadar bankaya ödenmelidir. Yani kredi tahsis ücreti çekilecek kredi miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Bankanın müşterileri için sağladığı en büyük avantaj ise geri ödeme noktasında olmaktadır. Esnafları da göz önünde bulundurarak sağlanan bu kredi için 3 ayda bir veya 6 ayda bir ödeme imkanı sağlanmaktadır.

Çiftçi Kayıt Belgesi ile bankaya konut kredisi başvurusunda bulunan kişiye 900.000 Türk Lirası üst limitli 30 yıl vade konut kredisi sağlanmaktadır. Aynı avantaj esnaf ve sanatkarlar odası kayıtlı olan kişiler için de geçerlidir.

Konut kredisi başvuruları için en yakın Şekerbank şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu noktada kredi geri ödeme konusunda profesyonel yardım alınabilir ve daha doğru hesaplamalar yapılabilmektedir.

— * —

Sitemizdeki tüm Şekerbank Kredileri ‘ni incelemek için BURAYA da göz atabilirsiniz.

— * —

 
Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın