Taşerona Kadro Son Durum Ne Oldu

Taşerona Kadro Son Durum Ne Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, 450 bin taşeron işçinin kadroya alınacağını açıkladı. Bakan, tüm kamu ve özel bütçeli kuruluşların kapsamda olduğunu ifade etti. “Sınavı mevcut düzenleme gereği koyduk” diyen Sarıeroğlu, “İnşallah bütün taşeron çalışanlarımızı kadroya alacağız. Taşeron sınavı kursları açılmış, kitaplar çıkmış. Kardeşlerimiz asla buralara gitmesinler. Sınav, yaptıkları işle alakalı olacak” diye konuştu.
“Taşeron Sınavı Kurslarına Gitmeyin”
Bakan, “Taşeron sınavı kursları açılmış, kitaplar çıkmış. Kardeşlerimiz asla buralara gitmesinler. Sınav, yaptıkları işle alakalı olacak dolayısıyla ekstradan kursa gitmeye gerek yok” diyerek uyarıda bulundu.
Sarıeroğlu, belediyelerde personel çalıştırmaya dayalı hizmet alımı kapsamında çalışanların tamamını, belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi kadrolarına alacaklarını kaydetti.
“Bilgi Kirliliği Var”
Eleme anlamı taşıyacak hiçbir düzenleme yapmadıklarını belirten Bakan Sarıeroğlu, “Bu anlamda, mevcutta çalışan kardeşlerimizin içi de rahat olsun” şeklinde konuştu.
“Çöp, park, bahçe, temizlik işçilerini kapsama almıyor” şeklinde bazı bilgi kirlilikleri olduğunu hatırlatan Sarıeroğlu, ” Orada daha ileri bir düzenleme yapıyoruz. Orada, hizmet alımlarının tamamını, hiçbir şekilde personel alımı kriteri de koymadan, tüm park, bahçe, temizlikle ilgili ihaleleri artık belediyelerimizde ortadan kaldırıyoruz. Tamamı, belediyelerimizin iktisadi teşekkülleri üzerinden gerçekleştirilecek” dedi.

Doğum İzninde Olan ve Askere Gidenleri de Kapsayacak
Bakan Sarıeroğlu, doğum iznine gidenler, askerlik için ayrılmış, sözleşmesi askıda olanlar ya da sağlık raporuyla belirli süre çalışma alanından uzak kalmış olanların da kapsamda olduğunu belirterek, “Şu an askerde olanların hakları baki. İnşallah geldiklerinde, başvurularını yaptıklarında, onlar ya da doğum izninde olanlar devam edecekler. Daha da ilerisini yaptık. Şimdi doğum iznine giden ya da askerliğe giden kardeşlerimizin yerine bakan geçici çalışan kişiler de var. Onları da kadroya aldık” diye konuştu.
Asgari Ücret Açıklaması
Bakan Sarıeroğlu, asgari ücret konusuyla ilgili olarak da “Yılın sonunda pozitif hava uyandıracak, etki yapacak bir rakamı Allah açıklamayı nasip eder inşallah. Bu hafta açıklayacağız, 1 Ocak itibarıyla da uygulanmaya başlayacak” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir