Taşıt Kredisi Halkbank 2018

/ 23 Şubat 2018 / 27 views / yorumsuz
Taşıt Kredisi Halkbank 2018

Hayalimizdeki arabayı almak için başvurduğumuz en kolay yol taşıt kredisi. Ülkemizde taşıt fiyatları üzerine binen vergiler sebebiyle bir hayli yüksek. Hal böyle olunca taşıt almak isteyen çoğu kişi gibi krediye başvurmak durumunda kalıyoruz. İşte bu noktada imdadımıza Halkbank yetişiyor.

Hayalinizdeki Araca Alım Desteği

Halkbank 48 aya varan vade fırsatı ile hayalinizdeki aracı almanıza olanak sağlıyor. İster sıfır, ister ikinci el araç alın Halkbank her iki tür araç için de kredi fırsatını sizler için sunmakta. Üstelik kaskosunu Halkbank’ta yaptıran müşterileri için indirimli faiz oranı seçenekleri de sunuyor.

Ne öderim? Faiz oranları Kaç?

Halkbank faiz oranlarıyla da avantajlı seçenekler sunuyor. Eğer sıfır km. bir araç almak istiyorsanız faiz oranı %1,41. Tercihiniz ikinci el bir araçtan yana ise faiz oranı sadece %1,42 olarak belirlenmiş. Basitçe bir Halkbank taşıt kredisi hesaplama yapalım. Diyelim ki 20.000 TL tutarında kredi çekmek istiyorsunuz ve sıfır km. bir araç aldığınızı varsayalım ; Bu durumda 48 ay vade ile tüm giderler birlikte hesaplandığında aylık ortalama 611,05 TL ve toplamda 22.667 TL tutarında bir ortalama ile ödeme planı oluşmakta. İkinci el bir araç alımında ise aylık ortalama 613,39 TL ve toplamda 22.841 TL tutarında bir ortalama ile ödeme planı oluşmakta.
Halkbank’ta bir kredi seçeneğiniz daha var. Faiz oranlarıyla daha avantajlı Halkbank yeşil ışık taşıt kredisi. Yeşil ışık taşıt kredisinde sıfır km. bir araç için faiz oranı %1,30 olarak belirlenmiş olup, ikinci el bir araç için ise bu oran %1,31. Burada basitçe bir hesaplama yaparsak, sıfır km. bir araç için, 20.000 TL %1,30 faiz oranı üzerinden 48 ay vade ile aylık ortalama 595,05 TL ve toplamda ortalama 20.766 TL olmakta iken, ikinci el araç için, 20.000 TL %1,31 faiz oranı üzerinden 48 ay vade ile aylık ortalama 596,57 TL ve toplamda ortalama 20.938 TL olmakta.

Nasıl Başvuru Yapabilirim? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Halkbank taşıt kredisi için gerekli evraklar şöyle sıralanabilir.
– Kimlik Belgesi
– Adres Belgesi
– Gelir Belgesi
– Satın alınacak araca ait fatura
– İkinci el araçlar için araç ruhsatı
– İkinci el araçlar için Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi.
Bu belgeler ile birlikte size en yakın Halkbank şubesine başvurmanız halinde hayalinizdeki araca sahip olmaya bir adım daha yaklaşabileceksiniz.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.