Teb Anapara Ertelemeli Konut Kredisi

Birikim sahibi olan kişiler bu birikimlerini genelde gayrimenkul gibi yatırımlarda kullanmayı düşünürler. Yeni işe girmiş bireyler çok geçmeden bir ev sahibi olmanın hayalini kurarlar. Şans oyunları oynayan insanlar büyük ikramiye kazandığında ilk işim ev almak der çoğu zaman. Kısacası insanların bu hayatta öncelikli hedefi bir ev sahibi olabilmek.

halkbank-konut-kredisi-faiz

Bu elbette ki kolay bir şey değil. Ev fiyatlarının ayyuka çıktığı hele ki bu zamanlarda o kadar birikmiş paranın olması mümkün değil. Bırakın tamamını peşinat biriktirmek bile zaruri ihtiyaçlardan imkansız hale geldi. Bu konuda devletin başlattığı projeler ve bunun dışında yıllardır bankaların müşterilerine sunmuş olduğu konut kredileri ev sahibi olmak isteyen insanların çıkış yolu oldu. Bu bankalar arasında olan Türkiye Ekonomi Bankası konut kredisinin içeriğini genişleterek değişik şartlarda ev sahibi olmanın yolunu açtı. Farklı ödeme seçenekleri sunan Türkiye Ekonomi Bankasının konut kredisi ürünleri kimin hesabına hangisi uygun ise onu seçme olanağı sunuyor. Bu ürünlerden bazıları her şey dahil konut kredisi, esnek kademeli konut kredisi, % 100 konut kredisi, indirimli konut kredisi gibi ürünler. Anapara ertelemeli konut kredisi de bunlardan biri.

is-bankasi-ev-kredisi

Konut kredinizi aldıktan sonra anaparayla birlikte bildiğiniz gibi bu paranın faizini de ödemeye başlıyorsunuz. Bu kredi türünde anaparayı ödemeye 36 ay sonra başlayabilme imkanınız var. Öncelikle faizini ödemeye başlayarak faiz yükünden kurtulmayı planlayan bu kredi türünde anaparayı ödemeye daha sonra devam ediyorsunuz. Konut kredilerinde esas faiz ödemeleri müşterileri zorladığı için böyle bir fırsat oluşturarak 36 ay faizi ödeyip sonra kalan miktar yine anapara ertelemesi yapılmadan önceki ödeme planı ile devam edecektir. TEB konut kredisi faiz oranları 2017 yılı içinde en uygun biçimde düşünülmüştür. 3 aydan başlayarak 180 aya varan vadelerle % 1,29 faiz oranıyla konut kredisi müşterilere sunuluyor.

yapi-kredi-konut-kredisi-

TEB konut kredisi başvuru için düzenli bir gelirinizin olması ve T.C vatandaşlığına sahip olmanız gerekiyor. T.C vatandaşı olmayıp yerleşik olarak yaşayan yabancı uyruklu kişilerden ise T.C vatandaşlığına sahip bir kefil istenmektedir. Konut kredisinden yararlanabilmek için başvuru esnasında hazırlamanız gereken belgeler vardır. Bunlar nüfus cüzdanın fotokopisi, gelir durum belgesi, satın alınacak konutun tapusu, serbest meslek sahipleri ve firma sahipleri ise üç senelik bilanço, ticaret sicil gazetesi ve vergi levhası gibi belgelerdir. Anapara ödemeli konut kredisine başvurmak için belgelerle birlikte size en yakın TEB şubesine giderek hem detaylı bilgi alabilirsiniz hem de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ya da TEB’in internet sitesinden ‘’başvurum nerede’’ ‘’hemen başvur’’ bölümlerinden başvurabilirsiniz.

 

 
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın