Teb Ara Ödemeli Konut Kredisi

Her bireyin hayalinde ki tek şey işe başladıktan sonra kendi evini almak ve ödemek. Çünkü hayat şartlarının zorluğu, ek masraflar ve kira bedeli çalışanların hayatında büyük bir yük. İnsanlar kira parasının kendilerine kalması için eğer birikmiş para ve sermayeleri yoksa bankalara gidip kredi çekiyorlar ve ay ay kira öder gibi kendi evlerini ödüyorlar.

Biliyorlar ki bu ödeme bittiğinde o ev kendilerinin olacak. Bu bakış açısıyla birçok yeni evlenen geç çok vakit kaybetmeden hemen bir bankaya gidip konut kredisi çekip hayallerindeki eve kavuşuyorlar. Bankalar ev almanın insanların hayatlarında ki en önemli kriter olduğunu bildiği için konut kredisinde birçok farklı kampanya yaparak her kesime ev sahibi olmaları için yardımcı oluyorlar. Bu bankalardan bir de Türkiye Ekonomi Bankası. Türkiye Ekonomi Bankası konut kredisinde farklı farklı alternatifler sunuyor. Bunlardan bazıları şöyle. Her şey dahil konut kredisi, esnek kademeli konut kredisi, % 100 konut kredisi, anapara ertelemeli konut kredisi, kademeli azaltan konut kredisi, ara ödemeli konut kredisi gibi… Şimdi biz ara ödemeli konut kredisi hakkında bilgi vermeye devam edelim.

en-uygun-konut-kredisi

Diyelim ki çalıştığınız firma size ikramiye verdi ve ya tazminat aldınız, elinize yüklü bir miktar para geçti bunu gidip konut kredinize yatırdığınız takdirde bir kısmını kapatmış oluyorsunuz ayrıca geri kalan tutarda diğer aylara eşit olarak dağıtılıyor. Ara ödemeyi istediğiniz zaman istediğiniz miktarda yapabilirsiniz. TEB konut kredisi faiz oranları 2017 yılında da en uygun şekilde müşterilere sunuluyor. % 1,29 faiz oranlarıyla ve 180 aya varan vade seçenekleriyle müşterilere sunuluyor.

konut-kredisi-faizleri

TEB konut kredisi hesaplama yöntemine bir örnek verecek olursak 100.000 TL’lik krediyi 60 ay vade ile % 1,29 faiz oranıyla çektiğinizde aylık 2.404,26 TL oluyor. Vade sayısını uzadıkça ödeme tutarınızda düşüyor.

TEB konut kredisine sabit bir geliri olan yurtiçinde yaşayan T.C vatandaşı kişiler bu konut kredisine başvurabilir. Yabancı uyruklu kişilerin başvurması dahilinde T.C vatandaşı bir kişiden kefil olması istenir. TEB konut kredisi başvuru yollarından birisi şudur. Sizden istenecek belgelerle birlikte TEB şubesine gidip konut kredisi başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ya da Türkiye Ekonomi Bankası internet sitesinde ‘’hemen başvur ‘’ butonuna tıklayarak gerekli bilgileri girip başvurunuzu bu yolla da yapabilirsiniz.

konut-kredisi

Başvuru esnasında sizden istenecek belgeler şunlardır: Nüfus cüzdanınızın fotokopisi, gelir belgesi, satın alınacak binaya ait kat mülkiyeti ya da kat irtifak tapusudur.




Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın