TEB'de Pratik İhtiyaç Kredisi

TEB'de Pratik İhtiyaç Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası, acil nakit para ihtiyacı olan kişiler için TEB Pratik İhtiyaç Kredisi hizmeti vermektedir. TEB’in bu kredisinden yararlanmak için TEB müşterisi olmanıza gerek yoktur. Bu krediye TEB müşterisi olmayan kişilerde başvurabilmektedir. Özel faiz oranı ile hazırlanan TEB Pratik İhtiyaç Kredisi’ne, cep telefonunuzdan kısa mesaj ile başvurarak, kredi cevabınızı anında öğrenebilirsiniz. TEB, SMS yolu ile başvurularınızda anında kredi cevabınızı cep telefonunuza göndermektedir.

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi Özellikleri

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi, isiminden de anlaşılacağı üzere kolay başvuru yapabilen bir kredidir. 4466’ya TC Kimlik numaranızı SMS atarak başvuru yapabilirsiniz. TEB müşterisi olmasanız da bu krediye aynı yoldan başvurabilirsiniz. TEB Pratik İhtiyaç Kredisi üst limiti 12.500 TL’dir.
TEB Pratik İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı
TEB Pratik İhtiyaç Kredisi faiz oranı %1,55’tir. Maksimum vadelendirme ise 36 aydır. Bu faiz oranı ile hesaplarsak, 36 ay vadeli 5.000 TL tutarındaki kredinin aylık taksiti 191,76 TL olmaktadır. Bu tutardaki kredinin kredi tahsis ücreti 26TL, sigorta masrafı ise 274,92 TL’dir. Sigorta masrafı, geçiçi iş görmezlik, gündelik hastane veya istem dışı işsizlik teminatını kredi vadesi bitimine kadar kapsamaktadır. Sigorta masrafı faiz oranına, kredi vadesine ve kredi aylık taksit miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi Başvurusu

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi başvurusu, TEB İnternet Bankacılığı’ndan, TEB Telefon Şubesi’nden veya TEB Şubelerinden yapılabilmektedir. TC Kimlik numarasınız 4466’ya mesaj atarak da başvurabilirsiniz. Ancak SMS, internet veya mobil bankacılık başvurularından sora cep telefonunuza gelen onay iletisi, ön onay niteliğindedir. TEB’in, kredi ön onayınız olsa bile kredi vermeme hakkı vardır. Bu yüzden ön onayınız ile birlikte size en yakın TEB Şubesine giderek kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Pratik krediye başvurabilmeniz için ücretli çalışan, emekli veya serbest çalışan olmanız gerekmektedir. TEB, Pratik İhtiyaç Kredisi başvurularında kefil ve gelir belgesi talep etmemektedir. Fakat TEB gelir belgesi ve kefil isteme hakkına sahiptir. Banka gerekli gördüğü durumlarda bu evrakları sizden talep edebilir.

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi Başvuru Belgeleri

TEB, Pratik ihtiyaç kredisi için kefil ve gelir belgesi istememektedir. Bu ihtiyaç kredisi için gerekli olan evrak Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Belgesidir. TEB gerekli gördüğü durumlarda ek belgeler de talep edebilmektedir. Bu yüzden TEB Pratik İhtiyaç Kredisi hakkında detaylı bilgileri TEB Telefon Şubesi’nden veya TEB Şubeleri’nden öğrenebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir