Teb Dönem Ödemeli Konut Kredisi

Zaman geçmeden ev sahibi olmak isteyenler birikimleri dahilinde bankalara gidip konut kredileri hakkında bilgi alıyorlar. Artık bankalar birikimi olmayanlara da konut kredi vermek konusunda iyimser davranıyor. Kısacası bankalar tüketicilerin birer ev sahibi olması için değişik değişik konut kredisi kampanyaları hazırlayarak onların beğenilerine sunuyor. Çünkü zaman koşulları kişilerin rahatça bir ev almasını önlüyor.

ev-kredisi

Kiralar, eğitim masrafları, gıda masrafları, ihtiyaçlar derken birikim yapmaya ne para kalıyor ne umut. Ev konusunda devletin yardımları ile bankaların avantajları insanlara ev sahibi olma konusunda umut veriyor. Bu bankalardan biri de Türkiye Ekonomi Bankası. Türkiye Ekonomi Bankası 1927 yılından beri halka hizmet etmeye devam ediyor. Geliştirdikleri müşteri portföyü doğrultusunda her kesime hitap edebilmek için kredi türlerini geliştirip her biri için ayrı ayrı farklı kampanyalar yapmaya devam ediyor. Örneğin bu kampanyalardan biri konut kredisi. Konut kredisini kendi içinde alt başlıklara ayırıp farklı özelliklerle destekleyerek müşterilerin ödeme gücüne göre konut kredilerini seçmesine olanak sağlıyor. Şimdi bu konut kredilerinden biri olan dönem ödemeli konut kredisinin özelliklerine değinelim.

ev-kredisi

Konut kredinizi aylık gelirinize göre dilerseniz 2 veya 3 ay’da bir ödemek koşuluyla taksitlendirebilirsiniz. Böylelikle her ay taksit ödemeyerek ertelemek zorunda kalacağınız ihtiyaçlarınızı da ertelememiş olursunuz. Seçtiğiniz taksitlendirme döneminde hangi faiz oranı güncel ise o faiz oranı üzerinden ödeme planınız hesaplanır. TEB konut kredisi faiz oranı % 1,29 dan başlayarak müşterilere sunuluyor. Vade sayısı ise 3 ile 180 arasında değişiyor. Bu rakamsal veriler bankanın belirleyeceği koşullar dahilinde değişiklik gösterebilir.

TEB konut kredisi başvuru koşullarında düzenli bir aylık geliri olan T.C vatandaşları ile yerleşik yaşayan yabancı uyruklu kişiler konut kredisine başvuru yapabilir. Fakat yabancı uyruklu kişilerden kredi çekebilmesi için bir T.C vatandaşının kefil olması gerekir. Bu şartı yerine getirenler konut kredisinden faydalanabilir.

ev-kredisi

Türkiye Ekonomi Bankasından çekeceğiniz konut kredisi ipotek göstereceğiniz evin ekspertiz tarafından belirlenen değerin % 75’i oranındadır. Bankaya konut kredisi için başvurduktan sonra 3 iş günü içinde ekspertiz sizin için bir rapor hazırlayıp bankaya iletir. Banka bu raporu değerlendirip onay verilmesi halinde az önce bahsettiğimiz % 75’lik kredi dilimini kullanabilirsiniz.

Son olarak konut kredisi için hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğine değinmekte fayda var. TEB konut kredisi belgeleri arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, satın alınacak taşınmazın tapusu vardır. Bu belgeleri size en yakın TEB şubesine götürerek konut kredisi için başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın