Teb İşletme Kredileri ve Avantajları

Teb İşletme Kredileri ve Avantajları

1927 yılından beri TEB bankacılık faaliyetlerini yürütmektedir.Şubeleri ile  hizmeti ve yatırımlarıyla TEB büyük bir yükselme göstermektedir.TEB 1982 yılında satın alınıp  İstanbul merkezli kurulmuştur.Bankamız olan TEB vizyonu ve  misyonu ile personeli ve müşterisi ile Türkiye’nin yenilikçi bankaların arasına girmeyi hedeflemektedir.
Kişiler bazen ihtiyaçlarını karşılayamadığından bazen de yatırım yapmak  ve acil nakit paraya  ihtiyacından dolayı bankalara  kredi talebinde bulunurlar.Bankalar,talepte bulunan kişilere belli şartlar kapsamında ihtiyaçlarını karşılayabilecek gelir olanakları sunarlar.Bu şartlar ise örneğin belli faiz ve vade  kapsamıyla verilen kredidir .TEB de bunlardan birisidir.TEB de kişinin ihtiyaçlarına  göre  kolaylıklar sunmaktadır.

TEB Kredi Başvuruları

Peki kişi  kredi talebinde nasıl bulunur?
TEB de bu durum belli şekillerde gerçekleşmektedir.Bunlara aşağıda belirttiğmiz gibi  kısaca değinelim.
1.İnternetten kredi başvurusu
Bankanın müşterisi olmasanızda TC kimlik numaranızla başvuruda bulunabilirsiniz.Ayrıca internet aracılığıyla konut,taşıt ve  ihtiyaç kredilerine ayrı ayrı başvuru yapabilirsiniz.
2.Banka şubesinde yapılan başvuru
Gerekli belgeleri sağladıktan  kişi kredi başvurusunda bulunabilir.
Belgelerden bazıları:

  • Kişinin ikamet ettiği yere ait belge
  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Maaş bordosu
  • Kişinin adına kayıtlı faturalarından bir tanesi Örneğin:elektrik faturası

3.SMS yoluyla başvuru

4.Telefonla başvuru

Telefonla kredi başvurusu olmamaktadır.Ama önceden bir başvurunuz var ise ve bu başvuru hakkında bilgi edinmek istiyorsanız TEB telefon bankacılığı aracılığıyla  müşteri temsilcisi ile görüşerek bilgi edinebilirsiniz.

5.ATM aracılığıyla yapılan 

TEB Kredi çeşitleri

TEB kişiye finansal destekler ve gelir olanağı sunmak amacıyla çeşitli ürünler ili iligili kredi olanakları sunmaktadır.Bunlardan bazıları yukarıda da değindiğimiz gibi tarım,ihtiyaç,konut,taşıt,işletme,hayvancılık vb.

TEB İşletme kredileri

TEB müşterilerine genellikle de hayvan ve tarım ile uğraşan tüketicilere çeşitli olanaklar sunmaktadır.TEB işletme kredi çeşitlerinden bazıları,
1.TEB hasat kredisi
2.TEB tarım kredisi
3.TEB organik tarım kredileri
4.Su ürünleri kredisi
5.TEB e ait besicilik kredisi bunlardan bazılarıdır.

Krediden Cayma

Peki bu krediden caymak isterseniz ne yapabilirsiniz?
Krediyi alan kişinin krediden vazgeçmesi olayına  cayma denir.Oluşan yasalara göre her krediyi çeken kişinin cayma hakkına sahiptir.Bazı beklenmeyen durumlar alınan kredilerden vazgeçmemize ya da caymamıza neden olur.
Tüketici sözleşmesine göre kredi alan kişinin krediden cayma hakkı resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
14 gün içinde ve hiçbir gerekçe göstermeden krediden cayma hakkına sahipsiniz.Ama krediyi çeken kişi belli tarihleri  göz önünde bulundurarak belirlenen faizi ile en geç 30 gün içinde geri ödemek zorundadır. Yani paranın ödenme süresi bir aydır .Ödenmemesi durumunda kişinin krediden  caymadığı olarak kabul edilir.
 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir