Teb Kademeli Azaltan Konut Kredisi

Nüfusun artması, sanayinin gelişmesi, kırdan kente göçün artması gibi nedenlerle inşaat sektöründe hızlı bir artış oldu. Bunun sebebi insanların hem şehirlerde yaşama isteği hem de iş hayatı. Söz konusu rağbetin çok olması kiraların birden artmasına neden oldu ki bu çalışanlar için oldukça zor bir külfet haline geldi. Ve insanlar artık kira ödemek yerine kendi evinin sahibi olmak ve kiraya verilen parayla ihtiyaçlarını giderip daha rahat bir yaşam sürmek istiyorlar.

teb-konut-kredisi.jpg

Giderlerin bir hayli arttığı günümüz koşullarında ev sahibi olmakta hiç kolay bir şey değil. Yeni iş bulmuş gençlerin akıllarından ilk geçen şey vakit geçmeden bir ev sahibi olabilmek. Bunun için birikimi olmayanlar bankalara uğrayıp konut kredisi hakkında bilgi almaya başlıyorlar. Çeşitli konut kredileri kampanyaları yapıp müşterilerin kazançları doğrultusunda ödeme planı hazırlayarak onları ev sahibi yapmak isteyen bankalardan biri de Türkiye Ekonomi Bankası. Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine her alanda uygun faiz ve ödeme vadeleriyle kredi imkanı sağlıyor. Konut kredileri kapsamında % 100 konut kredisinden tutunda indirimli konut kredisine, anapara ertelemeli konut kredisinden molalı konut kredisine kadar çeşit çeşit kredi imkanı sunuyor. Peki, kademeli azaltan konut kredisi nedir.

tebden-ihtiyac-kredisi-kampanyasi

Gelecek planınızı yapıp gelir ve gider karşılaştırması yaptıktan sonra ödeyeceğiniz taksitlerin azalmasını istiyorsanız kademeli azaltan konut kredisini seçebilirsiniz. Başta sabit tutarlı halinde ödediğiniz krediyi belirli bir süre geçtikten sonra daha düşük taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Bu düşüşü belirli bir oranda devam ettirebilirsiniz. Bu konuda kredi uzmanıyla yapacağınız detaylı bir ödeme planı sizin işinizi çok kolaylaştıracaktır. TEB konut kredisi hesaplama yöntemi sizin daha uygun ve zorlanmadan taksitlerinizi nasıl ödeyeceğiniz konusunda yardım sağlamasıdır. Bu yüzdendir ki değişik türlerde konut kredisi imkanını size sunuyor.

teb-atm.jpg

TEB konut kredisi faiz oranı % 1,29 olmak koşuluyla zaman ve şartlara göre değişiklik gösterebilir. 3 aydan 180 aya varan vadelerle sizin seçeceğiniz vade sayısına göre ödeme planı hazırlanıp zorlanmamanız hedeflenmektedir. Bu krediye düzenli bir gelire sahip kişilerle T.C vatandaşı olanlar başvurabilir. Yurtiçinde yerleşik yaşayan yabancı uyruklular ise bir T.C vatandaşının kefil olması durumunda bu krediden faydalanabilirler.

Konut kredisi başvuru belgeleri olarak bankanın kendini güvence altına alması için gereken belli başlı belgelerdir bunlar. Nüfus cüzdanının fotokopisi, gelir belgesi, satın alınacak konutun tapusu, işletme sahiplerinin 3yıl içindeki bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi gibi belgelerden oluşur.
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın