TEB, Swift GPI ’a Katıldı

/ 6 Eylül 2019 / 17 views / yorumsuz
TEB, Swift GPI ’a Katıldı

TEB, Swift GPI ’a katıldı.. Uluslarası bir ödeme sistemi olanSwift GPI işbirliği ile TEB, müşterilerine büyük kolaylık sağlayacak..TEB Nakit Yönetimi,yurt dışı veyurt içi bankalara gerçekleştirilen ithalat ve görünmeyen kalem ödemeleri ile ilgili SWIFTGPIbilgilerini CEPTETEB İnternet Şubesi üzerinden izleme özelliğini devreye aldı. Böylelikle TEB müşterileri aktarımlarının ne durumda olduğunu, aracı banka hareketlerini, alıcının hesaplarına ulaştığı ana dek şeffaflıkla takip edebilecek.

TEB, Swift GPI ’a Katıldı

Türkiye’deson yıllardayapmış olduğu inovasyon teşebbüsleriyle dikkat çeken Türk Ekonomi Bankası (TEB), 1 Ekim 2019 itibariyle ülkeler arası para aktarımlarında sürat ve kolaylık sunan Swift GPI (Global Payments Innovation) sistemine dahil oldu. Swift GPI ile sisteme üye olan öteki yurt dışı bankalarla yapılacak süreçlerde ödemenin nerede olduğu yahut nereye takıldığı gibi tüm detaylar; süratli ve şeffaf bir biçimde ödeme zinciri boyunca uçtan uça takip edilebilecek.

TEB Swift GPI 'a Katıldı

30 Yıllık Tecrübenin Sonucu;Swift GPI

Son 30 yıldafinans ve bankacılık dalında ortaya çıkan en büyük gelişmelerden olan Swift GPI ’a yakın zamanda gelen ödeme durdurma özelliği sayesinde karşı tarafa şimdi ulaşmamış ödemlerin durdurulması da mümkün..Swift GPI tarafındansunulan hizmet seçenekleri arasında karşı tarafa ulaşmamış ödemeleri durdurma da yer alıyor.