TEB Yatırım Kredileri

TEB Yatırım Kredileri

Türkiye Ekonomi Bankası, 1927 senesinde bankacılık faaliyetlerine başlayan ve 2005 senesinde Avrupa’nın büyük bankalarından biri olan BNP Paribas ile ortaklık yapan Türkiye’nin geniş şube ağına sahip bankalarından biridir. Bu işbirliği daha da büyüyen TEB, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Krediden kredi kartına kadar geniş bir bankacılık ürün yelpazesi bulunmaktadır. TEB, yatırım kredisi veren bankalar arasındadır.

TEB Yatırım Kredisi

TEB Tarımsal yatırımcılara destek olmak amacı ile yatırım kredisi vermektedir. Uygun faiz oranları ile alabileceğiniz yatırım kredilerinin vadelendirmesi, kredi çeşidine göre farklılık göstermektedir. Yatırım kredilerinden yararlanmak için ilk şart yatırım yapacağınız sektörün tarım olması gerekmektedir.

TEB Yatırım Kredisi Çeşitleri

Bireysel müşterilerinin yanında, her türlü tarımsal yatırım yapan veya yapmak isteyen müşterilerini de unutmayan TEB’in  yatırım kredisi mevcuttur.

TEB Tarımsal Proje Kredisi

TEB Tarımsal Proje Kredisi, hibe destekli tarımsal projelerinizi hayata geçirmek için kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Bu kredi ile her türlü tarımsal yatırımlarınızı finanse edebilirsiniz. Tarımsal Proje Kredisi’ni, 48 ay vade ile makine ve ekipman ihtiyacını karşılamak için veya 60 ay vade ile inşaat içerikli yatırımlarınız için kullanabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için tarımsal projeniz ile ilgili bir takım evraklar istenmektedir. Bunlar, tarım kredisi istek formu, tamamlanmamış hibe başvuru formu, tamamlanmamış iş planı, IPARD Memzuç Muvafakatnamesi ve hibe sözleşmesidir. Kredinizi, uygun faiz ve eşit taksitli veya esnek ödeme planı ile geri ödeyebilirsiniz.

TEB Süt Hayvancılığı Kredisi

TEB Süt Hayvancılığı Kredisi’nden, hayvan yetiştiriciliği yapan veya yapmak isteyen işletmeler yararlanabilmektedir. Hayvan yetiştiricileri barınak yapımı, tamiratı, hayvan alımı ve ekipman ihtiyaçlarını bu kredi ile karşılayabilmektedir. Hayvan yetiştiriciliğini ve yatırımını destekleyen TEB, bu kredi türünde, esnek ödeme veya eşit taksitli 60 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Hayvan yetiştiriciliği yapan veya yeni işletme kurmak isteyen kişiler, Süt Hayvancılığı Kredisi başvurusu için bazı evrakları tamamlaması gerekmektedir. Bunlar ise, çiftçi belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, tapu belgesi, damızlık birliği üyelik belgesi, hayvan listesi ve faturadır.

IPARD Kredi Niyet Mektubu 

TEB’den, IPARD kapsamında yatırım yapacak kişiler projeleri için kredi niyet mektubu alabilmektedir. IPARD, Avrupa Birliği tarafından aday ve aday olabilecek ülkelere destek gayesi ile yapılan, Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın Kırsal Kalkınma bileşeni olarak adlandırılmaktadır. Bu programın amacı AB’nin Kırsal Kalkınma Politikası kapsamında yapılan hazırlıkları ve uygulamaları desteklemektedir. IPARD Kredi Niyet Mektubu başvurusu için TEB şubelerine başvurabilirsiniz.
 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir