Toki İndirim Kampanyası Yeniden Başlıyor

/ 19 Eylül 2018 / 613 views / yorumsuz
Toki İndirim Kampanyası Yeniden Başlıyor

TOKİ indirim kampanyası yeniden başlıyor. TOKİ’nin bu yıl konut ya da iş yeri satın alanlara yönelik indirim kampanyasında indirim oranı diğer yılların üzerinde olmuş ve ciddi bir rağbet görmüştü. Konut ya da işyeri alıcılarına peşin ödeme yapmaları halinde yüzde 24 oranında indirim yapan TOKİ, yoğun talep üzerine indirim kampanyasının ikincisini başlattı. TOKİ’nin yeni indirim kampanyasına başvurular Cuma günü başlıyor. İndirim kampanyasından TOKİ’ye olan borcunun tamamını kapatamayan ancak bir miktar toplu ödeme yapmak isteyenler de yararlanabilecekler.

Toki İndirim Kampanyası Yeniden Başlıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konut ve işyeri alıcılarına yönelik bu yıl ikincisi yapılacak % 24 indirim kampanyası cuma günü başlıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için bu yıl ikincisini yapacakları % 24 indirim kampanyasının cuma günü başlayacağını duyurdu.
TOKİ tarafından her yıl düzenlenen indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyen vatandaşlar için % 20 indirim uyguladıklarını söyleyen Turan, cuma günü başlayacak olan kampanyada indirim oranını % 24’e çıkardıklarını belirtti. Bu sene ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını vurgulayan Turan, ” % 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin % 25´inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde % 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek” şeklinde konuştu.

Toki İndirim Kampanyası Son Başvuru Tarihi 18 Ekim

Ergün Turan, yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül – 18 Ekim tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek, ” Toki indirim kampanyası yeniden başlıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” dedi.
Yüzde 24 indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, “Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir” açıklamasını yaptı.

İsteyenler Aynı Bankadan Konut Kredisi Kullanabilecek

İndirim kampanyalarının TOKİ tarafından belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını ifade eden TOKİ Başkanı, “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz” dedi.
TOKİ indirim kampanyasından yaklaşık 192.000 konut ve iş yeri alıcısının yararlanacağını belirten Ergün Turan, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de sözlerine ekledi.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.