Trump – De Niro Tartışması Büyüyor

/ 13 Haziran 2018 / 370 views / yorumsuz
Trump – De Niro Tartışması Büyüyor

ABD Başkanı Donald Trump, bu yıl 72. si düzenlenen Tony Ödülleri töreninde ünlü aktör Robert de Niro’nun sözlü saldırısına uğradı. Robert de Niro, törende ödül alan rock yıldızı Bruce Springsteen’i sunmak için çıktığı podyumda ve canlı yayın sırasında ABD Başkanı Trump’a küfür etti. De Niro’nun bu tavrına karşı Trump’ın cevabı beklendiği gibi yine Twitter üzerinden geldi. Trump, ünlü aktörden “Düşük IQ’lu kişi” olarak bahsederek “”Herhalde filmlerinde gerçek boksörlerden kafasına çok fazla yumruk yedi. Uyansana sersem.” dedi.

De Niro’nun Hakareti

Trump muhalifi olarak bilinen Oscar ödüllü ünlü aktör Robert de Niro, ödül töreninde yapılan canlı yayında yapacağı anons öncesinde “Artık muhalefet bitmiştir. Bundan sonrasında “F… Trump dönemi başlamıştır” demiş ve aktörün bu söylemi salonda bulunan konuklar tarafından ayakta alkışlanmıştı.

Trump’un Yanıtı

Ünlü aktör tarafından canlı yayında hakarete uğrayan Başkan Donald Trump, de Niro’ya oldukça aktif olarak kullandığı Twitter’dan paylaştığı bir mesaj ile yanıt verdi. Trump’ın yanıt mesajı ise şu şekilde oldu:
“Robert De Niro, IQ’su çok düşük olan kişi, herhalde filmlerinde gerçek boksörlerden çok fazla yumruk yedi. Dün akşam onu izledim ve gerçekten o sırada ‘sersemlemiş’ olduğunu düşünüyorum. Herhalde istihdamın tüm zamanlardan daha yüksek, ekonominin de her zamankinden iyi durumda olduğunun farkına varamadı, birçok şirket de ülkeye geri akıyor. Uyansana, dayak sersemi!”

De Niro – Trump Gerilimi

Trump muhalifi olarak bilinen Robert de Niro, 2016’da yılında yapılan ABD başkanlık seçimleri öncesinde de Trump karşıtı olarak yürüttüğü kampanya ile dikkat çekmişti. De Niro, o dönemde internet üzerinden paylaştığı bir videoda Trump’a “aptal” ve “ulusal bir felaket” yakıştırmalarında bulunmuştu.

Pazar günü yapılan Tony Ödülleri’nde muhalifliği bir adım öteye taşıyan De Niro,  CBS televizyonu tarafından canlı olarak yayınlanan ödül töreninde ABD başkanına, ellerini yumruk yaparak “Artık ‘Kahrolsun Trump değil, Trump’ı S….zamanı” şeklindeki sözleri ile küfür etti. De Niro’nun bu sözlerinin salonda bulunan konukla tarafından ayakta alkışlanması ise eylemin dikkat çeken bir diğer yanını oluşturdu.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.