Turizm Destek Paketi Ziraat Bankası'nda

Turizm Destek Paketi Ziraat Bankası'nda

Türkiye’nin konumu, coğrafyası ve dört mevsimi de yaşıyor olması, turizm sektörü açısından ülkemize bulunmaz avantajlar sunmaktadır. Ancak bu doğal imkanlara rağmen turizmcilerin yaşadığı sorunlar dağ gibi artmaktadır. Bu olumsuz koşullar altında sektörü ayağa kaldırmak, sektörde faaliyet gösteren kuruluşlara finansman desteği sağlamak, yeni projeler yaratmayı teşvik etmek için ülkemizde birtakım turizm teşvik kredisi veren bankalar mevcuttur. Çok uygun vade ve faiz imkanlarıyla başta seyahat acenteleri ile konaklama tesislerini teşvik etmek amaçlanmaktadır. Bu kredi kampanyaları ile bakım-onarım ödemelerinden, kapasite artırımlarından, ticari gayrimenkul alımlarında, sigorta ve vergi ödemelerinden, tedarik sağlamadan kaynaklı temel maddi zorlanmalar bertaraf edilmektedir.

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketinde Neler Vardır?

T.C. Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi aracılığı ile; kısa ve uzun vadede turizm sektöründe faaliyet veren firmalara maddi destek sağlanmaktadır. Ayrıca T.C. Ziraat Bankası, oluşturduğu kredi desteğinden yararlananlara diğer ürünlerinden de yararlanma fırsatı tanımaktadır. Banka; seyahat acenteleri, ulaşım sektörü, konaklama tesisleri gibi turizmin temel taşlarına sağladığı esnek ödeme koşulları ile bakım-onarım veya yeni yatırım faaliyetlerinde kullanabilecekleri en az iki yıl ödemesiz yatırım kredisi fırsatı sunmaktadır.

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi

T.C. Ziraat Bankası; turizmdeki kaliteyi arttırmaya yönelik yapılan bütün yatırımlarda turizmciyi ve turizm kuruluşlarını desteklemeyi kendisine ilke edinmiştir. Bu alandaki çalışmalarına her zaman büyük bir özen gösteren banka, bu kredi kampanyasında da turizmcilere kaliteli hizmet vermekten geri kalmamıştır. Bu destek kampanyasından faydalanmak isteyen turizm işletme sahipleri, konu ile ilgili detayları T.C. Ziraat Bankası şubelerinden edinerek, müracaat işlemlerini başlatabilirler.

Ziraat Bankası Turizm Destek Kampanyasına Nasıl Müracaat Edilir?

T.C. Ziraat Bankası’ndan turizm kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt arayan turizmciler banka tarafından belirlenen ön koşulları sağladıkları takdirde onlardan istenilen evraklar ile birlikte herhangi bir Ziraat Bankası şubesine müracaat edebilecekleri gibi, bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı ya da kısa mesajla aracılığıyla da başvurularını gerçekleştirebilirler ve başvuru neticesi en kısa zamanda kredi talebinde bulunan kişiye bildirilir.

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketinde Faiz Oranları Nasıldır?

T.C. Ziraat Bankası’nın internet sitesinde yer alan bilgilere istinaden oranlar dönemin ekonomik şartları doğrultusunda yıllık 11 ile 12 seviyelerindedir. Faiz oranlarında çok fazla bir değişim olmayacağını ön gördüğümüz T.C. Ziraat Bankası’nın turizm destek paketi kampanyasına müracaat etmek isteyen turizmcileri, bu faiz oranlarıyla turizm kredisi hesaplama işlemlerini yaptırabilirler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir