Türkiye'de 42 Bin Kişi Bitcoin Alıp Satıyor

Türkiye'de 42 Bin Kişi Bitcoin Alıp Satıyor

Alınan bilgilere göre Dünya piyasasında hızla yayılmaya devam eden ve Türkiye’de de hzlı bir şekilde yayılmaya devam eden Bitcoin, hızlı bir yükselişe girmesiyle birlikte vatandaşların bir yandan yüzünü güldürürken bir yandan da korkutuyor. Bitcoin, iki anahtarlı şifre olarak bilindiği için Bitcoin hakkında açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Böylece gelen bilgilere göre, Türkiye’de bulunan lisanslı kripto para alım satım platformu BTCTurk Genel Müdürü Alphan Göğüş tarafından yapılan açıklamada işlemlerin denetlenebilmesi için kamunun düzenleme yapması gerekir. Eğer kamu tarafından düzenleme yapılırsa işlemlerin denetlenebileceği haberi verildi. Ayrıca gelen bilgiler arasında 42 bin 600 kişinin Bitcoin alıp sattığının açıklaması yapıldı. Gün geçtikçe büyük bir hızla adını duyurmaya devam eden Bitcon’in Türkiye piyasasında oldukça rağbet gördüğü ve kullanıcı sayısının her geçen artmaya devam ettiği öğrenildi.

Hızlı Yükselişe Geçiş

Akılları yerinden oynatan ve Dünya genelinde büyük bir hızla yayılmaya devam eden Bitcoin, hızlı yükselişi sayesinde vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. Ayrıca gelen bilgilere göre dün 17 bin 800 Bitcoin’in bir günlük artışının artış yüzde 7’ye yaklaştığı, bir haftalık artışının yüzde 10.4, bir aylık artışın ise yüzde 157.1 olduğu haberi berildi. Ayrıca geçen yıl bu zamanlarda Bitcoin’in 780.85 dolar olduğunun açıklaması yapıldı. Böylece akıllarda yatırım amaçlı mı yoksa çılgın bir işlem mi sorusunu getiren Bitcoin’in 1 milyon adedinin kurucusu olduğu ileri sürülen Satoshi Nakamoto lakaplı bir kişi de veya grupta olduğunun haberi verildi. Piyasa da bomba etki yaratarak hızlı bir şekilde yükselişe geçen Bitcoin, Türkiye Sermaye Piyasaları Kurulu tarafından sanal olarak işlem göre Bitcoin’de spot ve türev işlemlerinin yapılmaması konusunda aracı kurumlara mektup gönderildiğinin haberi verildi.

Geleceğin Parası

Türkiye’de ilk lisanslı Bitcoin işlemlerinin de dahil olması üzerine kripto paraların alım satım işleri  BTCTurk’un Genel Müdürü Alphan Göğüş tarafından yürütülmektedir. Yapılan görüşmeler sonucu Göğüş’e göre, Bitcoin’de risklerin olmasına rağmen geleceğin kripto paralarda olduğu açıklaması yapıldı. Böylece Dünya genelinde hızlı bir şekilde ilerlemeye devam eden Bitcoin işlemleri için üye olunması gerektiği bildirildi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir