Türkiye'nin En Büyük Cep Telefonu Fabrikası Üretime Başlıyor

Türkiye'nin En Büyük Cep Telefonu Fabrikası Üretime Başlıyor

Türkiye’de yıllarca Telpa markası ile yurt dışından ülkemize telefon ithal eden Sebahattin Yaman ve ekibi yerli bir telefon markası olan General Mobile’ı hayata geçirerek ülkemizde satış rakamlarında ilk 3’e girmiş önemli markalardan. General Mobile şimdi de Türkiye’nin “en büyük yerli cep telefonu fabrikası” nı kurarak yıllık 2.5 milyon adet üretim kapasiteli yeni fabrikasının faaliyete geçtiğini duyurdu. Türkiye’nin en büyük cep telefonu fabrikası üretime başlıyor.
Faaliyetlerine başlayan fabrika 100 milyon Lira’lık bir yatırımla açıldı üretimi artırma çalışmaları da devam ediyor. Bu yılın sonu itibariyle yıllık üretim kapasitesinin 4.4 milyon adede çıkarılması hedefleniyor. Fabrikada 2018 yılı itibari ile 155 milyon Lira’lık ihracat hedeflenirken, şirketin faaliyette olduğu ülke sayısı da 45’e çıkarılacak. Bu fabrika yatırımıyla % 100 Türk markası olan General Mobile’ın, Ar-Ge merkezi ve operasyon yönetiminin ardından üretimi de Türkiye’de olacak.

Türkiye’nin En Büyük Cep Telefonu Fabrikası Üretime Başlıyor

General Mobile Başkanı Sebahattin Yaman, ihracatla büyüyen bir marka olduklarını belirek , “Türkiye’nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolu, öz kaynaklarıyla teknoloji geliştirmekten ve ihraç etmekten geçiyor. Bunun yaratacağı katma değer Türkiye’nin gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2.5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45’e çıkararak 4.4 milyon adet üretim yapmak olacak” şeklinde konuştu.

İhracata Önem Verilecek

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, geçtiğimiz yıl toplam satışlarının % 16’sının ihracat yoluyla olduğunu dile getirerek, “Yeni fabrika yatırımımızla bu oranı bu yıl sonuna kadar % 20’ye çıkartmayı planlıyoruz. Geçen yıl ihracat ciromuz 75 milyon TL idi, 2018 yılı sonu itibariyle ise ihracat hedefimiz 155 milyon Lira. Yeni üretim üssümüzde artan üretim kapasitemizle, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da ihracatımızı güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir