Ünlü Düğün Fotoğrafçısından Damada Dayak!

/ 11 Temmuz 2018 / 86 views / yorumsuz
Ünlü Düğün Fotoğrafçısından Damada Dayak!
Çocuk istismarı ne yazık ki Türkiye’nin kanayan yarası. Ülkemizde yüzyıllardır süregelen bu vahim olaylar ne yazık ki yaşanmaya devam ediyor. Bunun bir örneği de geçtiğimiz günlerde Malatya’da yaşandı.

Ünlü Fotoğrafçı Gelini Görünce Damadın Burnunu Kırdı!

Malatya’da düğün fotoğrafları çeken Onur Albayrak, çekim için anlaştığı çift ile buluşmak için şehir merkezindeki parka gitti. Bekleyişin ardından gelen çift ile tanışmak isteyen Albayrak geline yaşını sordu. Gelinden “15” yanıtını alan fotoğrafçı çiftin fotoğraflarını çekmeyi reddetti. “Ben çocuk gelin çekmiyorum.” Diyerek tepkisini dile getiren fotoğrafçı bulunduğu ortamı terk etmek için hazırlanmaya başladı. Bunun üzerine damat, fotoğrafçının üzerine yürüdü. Israrla çekimin yapılmasını talep eden damat sert sözlerle fotoğrafçıya saldırmaya başladı. Bunun üzerine ünlü fotoğrafçı ile müşterisi arasında arbede çıktı. Kısa süre içerisinde halk ve çevre esnaf olaya müdahale ederek ikiliyi sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan olayda damadın burnu kırıldı.
Olay sosyal medyada ve yazılı basında büyük yankı uyandırdı. Olayın gazetelerde haber yapılmasının ardından açıklama yapma zorunluluğu hisseden Albayrak, olayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile doğruladı. “Evet maalesef durum bu.” Diyerek olayı doğrulayan Onur Albayrak, yaptığı açıklamada “Çocukların saçlarına duvak değil, çiçekler takılır. Çocukların elinde diploma olur gelin çiçeği değil.” Dedi. Yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle;
“İki gündür bu haberi görüp gerek arayan gerek mesaj yazan tüm dostlara teşekkürler. Evet, maalesef durum bu. Keşke yaşanmasaydı ama yaşandı. Bir daha olsa gene “çekmiyorum” der miyim? evet derim. Kimse kusura bakmasın, çocuk gelin de çocuk istismarıdır benim gözümde ve hiç bir kuvvet bana o çocuğun gelinlikle fotoğrafını çektiremez. Çocukların saçına duvak takılmaz, kır çiçekleri ile süslenmiş taçlar takılır ancak. Saygılarımla”
Onur Albayrak’ın olaya karşı tepkisi büyük beğeni topladı. Sosyal medyada bir çok paylaşım ile Onur Albayrak’a destek mesajları yayınlandı.
Yaşanan olayın ardından Türkiye’nin birçok ilinden meslektaşları Albayrak’a teşekkür mesajları iletirken, kendilerinin de benzer bir durum karşısında aynı tepkiyi vereceklerinin altını çizdiler. Birçok ilden Fotoğrafçılar Odası başkanları açıklamalar yaparak Albayrak’ın sergilediği duruşun herkes tarafından beğeni ve takdir gördüğünü, buna benzer bir durumda da sessiz kalmayıp olaya tepki göstereceklerini belirttiler.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.