Ünlü Oyuncu Barış Atay Gözaltında

/ 16 Mayıs 2018 / 46 views / yorumsuz
Ünlü Oyuncu Barış Atay Gözaltında
Ünlü oyuncu Barış Atay 16 Mayıs günü sabahın erken saatlerinde evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Kendisi halen gözaltında tutuluyor.
Twitter paylaşımları nedeniyle gözaltına alındığı duyumlar arasında yer alırken, gelen bir başka duyum ise oyuncunun devam etmekte olan bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığı yönünde.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının istemiyle saat 6.00 da İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polisler tarafından gözaltına alınan Barış Atay’ın avukatı olan Efkan Bolaç kamuoyuna yapmış olduğu açıklamada müvekkilinin neden gözaltına alındığına ve bundan sonrasında sürecin nasıl ilerleyeceğine dair kendilerine bir bilgi verilmediğini, o yüzden kendileri için durumun muallak olduğunu belirtti.
Tam ismi Barış Atay Mengüilü olan oyuncunun işlemleri halen devam ederken bu konuda ilgili kurumlar tarafından yapılan henüz resmi bir açıklamada bulunmuyor.

Barış Atay Kimdir? 

Bilmeyenler açısından Barış Atay kimdir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu bilgilere yer verilebilir: Üstte de ifade edildiği gibi tam ismi Barış Atay Mengüllü 22 Eylül 1981 senesinde Almanya’nın Wilhemshaven şehrinde dünyaya gözlerini açtı.
Her ne kadar Almanya doğumlu olsa da 18 yaşına kadar yani 1999 yılına kadar Hatay şehrinde yaşamına devam, ilk, orta lise öğrenimini bu kentte tamamlamıştır.
Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünü okumak için 1999 senesinde Adana şehrine taşınmıştır. Ancak tam da bu dönemde tiyatro sevgisi eğitim ve okul yaşamının önüne geçmeye başladığı için okulunu yarım bırakmıştır.  İstanbul kentine gelerek yeteneğinden de farkında olan Barış Atay Mengüllü Yeditepe Üniversitesi sınavlarına girmiş ve sınavları kazanarak burada tiyatro eğitimi almaya başlamış ve sonrasında bu okulmdan mezun olmuştur.
Kendisi her ne kadar Fox TV kanalında yayınlanan ve Saffet karakterine hayat verdiği Arka Sıradakiler dizisi ile tanınsa da onun dışında oynamış olduğu diziler de yok değildir. Şöhret ve Hacı oynamış olduğu diziler arasındadır. Bu dönemde oynamış olduğu filmler de vardır. Bu filmler Zincirbozan ve Kavuk isimli eserlerdir. Güzel Günler Göreceğiz oynamış olduğu bir diğer filmdir. 8 Mart 2013 senesinde Beste Sultan Kasapoğulları ile evlilik yapmıştır.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.