VakıfBank Bankomat Kart Avantajları

VakıfBank Bankomat Kart Avantajları

Vakıfbank Bankomat Kartı vadesiz hesap açtırdığınızda tarafınıza verilen  bir debit karttır. Doğrudan vadesiz mevduat hesabınıza bağlı olan bu kart ile nakde ihtiyacınız olduğunda ATM’lerden para çekebilir ve  alış- verişlerinizde POS’larda bu kartınızı kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz. Bunların yanısıra Vakıfbank Bankomat kartlarınızı pek çok farklı bankacılık işleminde de kullanabilir, tek bir kartla hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

vakifbank-bankomat-karti.jpg

Bu karta sahip olmak için Vakıfbank Şubeleri’ne giderek kendinize vadesiz bir mevduat hesabı açtırmanız ve buna bağlı Vakıfbank Bankomat kartı istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Vakıfbank Şubeleri’inde artık bu kart hemen tarafınıza teslim edilmekte, kurye ile kart bekleme süreci ortandan kalkmaktadır.

Vakıfbank Bankomat Kartınızı Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Vakıfbank Bankomat kartınız pek çok açıdan hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Aşağıdaki durumlarda bu Bankomat kartınız imdadınıza yetişecektir:

  • Yanınızda gereğinden fazla nakit para taşınamadan, ihtiyacınız olduğunda banka şubesine gitmenize gerek kalmadan Türkiye’deki ve dünyadaki tüm ATM’lerden Bankomat kartınızla para çekebilirsiniz.

  • Hem yurtiçinde hem yurtdışında yapacağınız alışverişlerinizde Vakıfbank Bankomat kartınızı kullanabilirsiniz.

  • Vakıfbank’ın geliştirdiği POSPara uygulaması sayesinde Bankomat kartınızla, herhangi bir yerden yapacağınız en az 10.- TL tutarındaki ve bunun üzerindeki alışverişlerinizde POS üzerinden 100.- TL’ye kadar nakit para çekebilirsiniz.

  • İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde de Vakfıbank Bankomat kartınızı cep telefonunuza gönderilecek 3D şifresiyle güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

  • Vakıfbank Bankomat Kartınızı, Bankalararası Kart Merkezi bünyesindeki BKM Express sistemine tanımlayarak, cep telefonunuza gönderilecek tek kullanımlık şifre ile BKM Ekspress üyesi olan işyerlerinden hızlı ve güvenli biçimde alışveriş yapabilirsiniz.

  • Vergi dairelerine gidip uzun kuyruklara girmeden ve boş yere zamanınızı kaybetmeden https://www.turkiyegov.tr adresinden SGK ödemelerinizi, http://www.gib.gov.tr/ adresinden ise vergi ödemelerinizi, tarafınıza gönderilecek 3D şifrenizle Vakıfbank Bankomat kartınız aracılığıyla güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

  • Elektrik, su, elektrik, doğalgaz, cep telefonu, ev telefonu gibi faturalarınızın düzenli bir şekilde otomatik olarak ödenmesi için Vakıfbank Bankomat kartınız üzerinden ödeme talimatı verebilirsiniz.

  • Vakıfbank Bankomat kartınıza bağlı olan vadesiz hesabınızı Havuz Hesabına tanımlatıp, vadesiz hesabınızda gereğinden fazla ve yüksek tutarda bulunan paranızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

  • İsterseniz Bankomat kartınıza bağlı vadesiz hesabınız Kredili Mevduat Hesabı (KMH) olarak tanımlatıp, nakit ihtiyacınız doğduğunda bu hesaptan çekebilirsiniz.

Vakifbank-bankomat-kartlari.png

Vakıfbank Bankomat Kartınızı Kullanmanın Avantajları

Bankomat kartınızla yaptığınız alışverişlerinizde “Bankomat Para” kazanır ve kazandığınız Bankomat Paralarınızı da dilediğiniz şekilde harcarsınız. Kazanacağınız 1 Bankomat Para’nın karşılığı 1 TL’dir. Kartınızın, Bankomat Para özelliğini kullanmaya başlamak için Vakıfbank’ın  Telefon Bankacılığını  0850 2220724 numaradan arayabilir, Vakıfbank Şubelerini uğrayabilir ya da cep telefonunuzdan BANKOMAT yazıp, bir boşluktan sonra kartınızın sondaki 6 hanesini SMS ile 5724’e gönderebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir