Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ile Aftan Yararlanın

/ 20 Temmuz 2018 / 302 views / yorumsuz
Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ile Aftan Yararlanın

Tarihin en büyük imar barışı yasası büyük ilgi görmeye devam ediyor. Öyle ki imar barışından yararlanmak isteyen kişiler için bankalar özel kredi kampanyaları hazırladı. Bu kampanyalardan ilki ise Vakıfbank İmar Barışı Kredisi. Kısa sürede İmar Barışı için başvuru yapanların sayısı 2,5 milyonu aştı. 31 Ekim’e kadar devam edecek imar affı ile siz de imar sorunu bulunan konut ya da iş yerinizi “Yapı Kayıt Belgesi” alarak yasal hale getirebilirsiniz. Sizin de ruhsatsız, kanuna aykırı ya da sorunlu yapılarınız varsa imar barışından mutlaka yararlanmalısınız. Siz aftan yararlanın, ödemelerini düşünmeyin. Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ile sizin yanınızda…

İmar Barışı Nedir? Kimler Yararlanabiliyor?

İmar Barışı bu yapılmış ve bir türlü kullanım, ruhsat ve imar izni alamamış konutların tamamını kapsayacak. Kayıt bedeli her bina ve yapıya göre değişiklik gösterecek. Ancak % 3’ün tek tip olarak uygulanması öngörülüyor. Vatandaş her bir dairesini bağımsız birim olarak tanımlayabilecek. İhtilaflı yapılar için hazırlanan bu çalışmada usulsüz uygulamalara izin verilmeyecek. Başlangıç tarihi 31 Aralık 2017 olacak. İmar çalışması gündeme gelir gelmez kaçak inşaat yapanlar barıştan yararlanamayacak.

İmar Barışında Hesaplamalar Nasıl Yapılıyor?

Yapıların özellikleri ve metrekaresine göre gerçekleştirilen başvurularda, tarımsal amaçlı basit binalar için metrekareye 200 lira, 1-2 katlı binalar ve basit sanayi yapıları için metrekareye 600 lira, 3-7 katlı binalar ve entegre sanayi yapıları için metrekareye bin lira, 8 ve daha yüksek katlı binalar için metrekareye bin 600 lira, lüks binalar, villa, alışveriş kompleksi, hastane gibi yapılar için metrekare başına 2 bin lira, güneş enerjisi santrallerinde (GES) ise megavat başına 100 bin lira esas alınarak hesap yapılıyor. İmar Barışı başvuruları, 31 Ekim 2018’de sona ererken, Yapı Kayıt Belgesi bedeli ise en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenebilecek.

İmar Barışı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İmar Barışı başvurusu yapmak isteyenler e-Devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabiliyor. e-Devlet sistemine giriş yapıldığında kurumlar bölümünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait sayfaya giriyorsunuz. Bu sayfada “İmar Barışı Başvuruları” bölümüne girdikten sonra istenilen bilgileri doldurarak başvurular tamamlanabiliyor.
İmar Barışı’nda başvurularınızı 31 Ekim 2018 tarihine kadar, başvurunun ardından ödenmesi gereken bedeli ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar yatırabiliyorsunuz. Başvurular hakkında daha ayrıntılı bilgileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “imarbarisi.csb.gov.tr” adresinden bulabilirsiniz.

Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ile Aftan Yararlanın

Vakıfbank aftan yararlanmak isteyenlere özel İmar Barışı Kredisi hazırladı. Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ile 48 aya varan vadelerle maksimum 20 bin Lira’ya kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Kampanyada aylık kredi faiz oranı % 1,76 olarak belirlenmiş.
Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ile 48 ay vadeli 20.000 Lira kredi kullandığınızda bu kredi için aylık 666,99 TL taksit ödüyorsunuz. Kredi Tahsis Ücreti olarak ödemeniz gereken tutar ise 100 TL.
 

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.