VakıfBank Kobi Sektör Paketleri

VakıfBank Kobi Sektör Paketleri

VakıfBank, KOBİ’lerin hizmetlerinin gelişmesi ve istihdama katkısını arttırmak için KOBİdost Sektörel Destek Paketi uygulamasını başlatmıştır. Her sektörden KOBİ’lerin gelişirken ortaya çıkabilecek finansal ihtiyaçlarını karşılamak için 12 farklı sektör için KOBİ Sektör Paketi uygulamaya başlamıştır. Bu paket kapsamında kredi kullanacak KOBİ’ler, VakıfBank’ın sunduğu ödemesiz dönemli veya taksit ertelemeli seçeneklerinden yararlanabileceklerdir. Ayrıca tüm sektör paketleri Ticari Araç Kredileri ve Ticari Kredili Bankomat 7/24 Kredisi’nden yararlanabilmektedir.

1- KOBİdost Esnaf Destek Paketi: Esnaf ve sanatkarların parasal ihtiyaçları için oluşturulmuş bir paketidir. Vakıfbank KOBİdost Esnaf Sektör Paketi kapsamında Taksitli Ticari Kredi ve İşyeri Edindirme Kredisinden yararlanılabilmektedir.
2- KOBİdost Turizm Sektörü Destek Paketi: Bu paket kapsamından turistik belgeye sahip olan pansiyon, otel , tatil köyü, motel, kamping, termal turizm tesisleri, kırsal turizm tesisleri ve yat işletmeciliği yapan kişiler yararlanabilmektedir. Turizm Destek Paketinin kapsadığı krediler ise Turizm Destek Kredisi, İşyeri Edindirme Kredisi, Servis Taşımacılarına Yönelik Finansman Kredisi, Restaurant Paketi, Döviz Kredisi, Yatırım Kredisidir.
3- KOBİdost İmalat Sektörü Paketi: İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların yararlanabildiği İmalat Sektör Paketi kapsamında Taksitli Ticari Kredi, İşyeri Edindirme Kredisi, Döviz Kredisi, Yatırım Kredisi yer almaktadır.
4- KOBİdost Otomotiv Yan Sanayi Destek Paketi: Otomotiv yan sanayi sektör grubunda yer alan firmalar, bu paket kapsamında Taksitli Ticari Kredi, İşyeri Edindirme Kredisi, Makine Teçhizat ve Ekipmanları Alım Kredisi, Döviz Kredisi, Yatırım Kredisinden yararlanabilmektedir.
5- KOBİdost Lojistik Sektörü Destek Paketi: Karayolu taşıma işi yapan firmalar, bu paket dahilinde Taksitli Ticari Kredi, Yetki Belgesi Kredisi, Teknoloji Yatırımları Destek Kredisi, İşyeri Edindirme Kredisi, Döviz Kredisi, Yatırım Kredisinden faydanalanabilirler.
6- KOBİdost İhracat Sektörü Destek Paketi: İhracat ve ihracat olabilecek satış ve döviz kazandırıcı faaliyetlerde bulunan firmalar, bu paketle Döviz Kredisi, Yatırım Kredisi, Eximbank Kaynaklı Krediler, Akreditif Kredisi, Dış Ticaret Paketi, Gümkart, Taksitli İhtiyaç Kredisi, İşyeri Edindirme Kredisi kullanabilmektedir.
7- KOBİdost Hizmet Sektörü Destek Paketi: Faliyeti hizmet olan firmalar, bu paketle Dış Ticaret Paketi, Gümkart, Taksitli İhtiyaç Kredisi, İşyeri Edindirme Kredisi alabilmektedir.
8- KOBİdost Mobilya Destek Paketi: Mobilya sektöründeki imalatçılar ve mobilya satışı yapan firmalar Taksitli Ticari Kredi, İşyeri Edindirme Kredisi, Döviz Kredisi, Yatırım Kredisini bu paket dahilinde kullanabilir.
9- KOBİdost Gıda Toptancıları Destek Paketi: Perakende satış kanallarına dağıtım yapan gıda toptancılarına yönelik Taksitli Ticari Kredi, İşyeri Edindirme Kredisi, Döviz Kredisi, Yatırım Kredisinden yararlanabilir.
10- Beyaz Eşya Bayilerine Destek Paketi: Beyaz Eşya sektör grubundaki firmalar Taksitli Ticari Kredi, İşyeri Edindirme Kredisi, Makine Teçhizat ve Ekipmanları Alım Kredisi yararlanabilir.
11- KOBİdost Kırtasiyeci Destek Paketi: Kırtasiye malzemeleri satışı veya dağıtımı yapan firmaların yaralanabileceği krediler Vakıfbank Taksitli Ticari Kredi, İşyeri Edindirme Kredisi, Makine Teçhizat ve Ekipmanları Alım Kredisidir.
12- KOBİdost Akaryakıt Bayileri Destek Paketi: Akaryakıt sektör grubunda olan firmaların faydalanabileceği krediler Taksitli Ticari Kredi, İşyeri Edindirme Kredisi, Makine Teçhizat ve Ekipmanları Alım Kredisi, Döviz Kredisi, Yatırım Kredisidir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir